Neapol vyhrála i sedmý ligový zápas, Hamšík útočí na Maradonu, Juventus poprvé ztratil

Aktualizováno 1. 10. 2017 18:10
Neapol vyhrála v sedmém kole italské ligy nad Cagliari 3:0 a zůstává tak nadále neporažena.
Fotbalista Neapole Koulibaly
Fotbalista Neapole Koulibaly | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole zůstali i po sedmém kole italské ligy bodově stoprocentní. Nad Cagliari zvítězili 3:0 po gólech Marka Hamšíka, Driese Mertense a Kalidoua Koulibalyho. Neapol vyhrála dvanácté ligové utkání po sobě, naposledy ztratila body 23. dubna po remíze 2:2 na hřišti Sassuola. Výbornou bilanci šesti výher a jedné remízy má po vítězství 2:1 na hřišti nováčka Beneventa milánský Inter. I přes špatný vstup do zápasu nezaváhalo Lazio Řím a deklasovalo Sassuolo 6:1. Mistrovský Juventus Turín naopak poprvé ztratil body, na hřišti Atalanty Bergamo remizoval 2:2.

Neapol potvrdila pověst ofenzivního celku již ve čtvrté minutě, kdy se po Mertensově přihrávce za obranu prosadil slovenský reprezentant Hamšík. Vstřelil 114. soutěžní gól v neapolském dresu a za klubovým rekordmanem Diegem Maradonou už zaostává pouze o jeden zásah.

Ještě před koncem poločasu zvýšil náskok z penalty Mertens a hned po změně stran se trefil také Koulibaly. Cagliari prohrálo potřetí v řadě bez vstřelené branky.

Dlouho to vypadalo, že šlágr mezi AC Milán a AS Řím skončí bezbrankovou remízou, závěrečná dvacetiminutovka ale domácím vůbec nevyšla. V 72. minutě skóroval s přispěním Romagnoliho teče bosenský kanonýr Džeko, na nějž o chvíli později navázal z dorážky Florenzi.

Deset minut před koncem byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen domácí středopolař Calhanoglu a AC Milán podruhé za sebou prohrál. Římané zaznamenali čtvrté vítězství v řadě a daří se jim zejména na hřištích soupeřů: venku naposledy ztratili body 29. ledna.

Dvoubrankové vedení zajistil Interu na hřišti Beneventa v rozmezí 19. a 22. minuty Brozovič, který se prosadil hlavou a povedenou ranou z přímého kopu. V závěru poločasu snížil D'Alessandro a ukončil 567 minut dlouhé čekání Beneventa na gól v Serii A, jeho tým ale na první bod nedosáhl.

Juventus se dostal dvěma slepenými góly Bernardeschiho a Higuaína do vedení 2:0 už ve 24. minutě a zdálo se, že si bez větších potíží udrží stoprocentní bilanci. V 31. minutě ale snížil kmenový hráč "Staré dámy" Caldara.

V 58. minutě se hosté radovali z třetí branky, kterou hlavou vsítil Mandžukič, po konzultaci s videorozhodčím se ale sudí rozhodl trefu neuznat kvůli předcházejícímu Lichtsteinerovu faulu. Chvíli poté domácí Atalanta dokázala vyrovnat, po Gómezově centru zakončil prudkou hlavičkou Cristante.

Sedm minut před koncem dostal Juventus k dispozici penaltu, kterou nařídil rozhodčí Damato po další domluvě s kolegou u videa. Dybalův pokus ale zneškodnil gólman Berisha a Bergamo popáté v řadě bodovalo.

Sassuolo vedlo v Římě od 27. minuty poté, co Berardi proměnil penaltu. Lazio ale zareagovalo hned šesti brankami: po dvou vstřelili Alberto a Parolo a jeden zásah přidali uzdravený stoper De Vrij a z pokutového kopu nejlepší střelec Římanů Immobile.

Zápas narušily rasistické popěvky domácích fanoušků namířené na soupeřovy hráče Clauda Adjaponga a Alfreda Duncana. Adjapong se narodil v Itálii ghanským rodičům a byl členem reprezentace "squadry azzurry" do 19 let. Duncan pochází z Ghany.

Nešlo o zdaleka první podobný projev fanoušků Lazia, už několikrát byl římský klub potrestán pokutami či uzavřením stadionu. Například ve čtvrtek odehrál utkání Evropské ligy s belgickým Waregemem (2:0) bez diváků kvůli totožnému prohřešku z domácí odvety osmifinále EL v ročníku 2015/16 s pražskou Spartou, kterou tým z Letné vyhrál 3:0 a postoupil do čtvrtfinále.

FC Turín měl duel s Hellasem Verona dobře rozehraný a do 89. minuty vedl 2:0, hosté ale dokázali vybojovat alespoň bod zásluhou pozdních tref Cerciho a Pazziniho z penalty. Na první výhru v sezoně Verona stále čeká.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Neapol - Cagliari 3:0 (4. Hamšík, 40. Mertens z pen., 47. Koulibaly), Benevento - Inter Milán 1:2 (42. D'Alessandro - 19. a 22. Brozovič), Chievo - Fiorentina 2:1 (25. a 46. Castro - 6. Simeone), FC Turín - Hellas Verona 2:2 (31. Falqué, 44. Niang - 89. Cerci, 90.+2 Pazzini z pen.), Lazio Řím - Sassuolo 6:1 (45.+1 a 57. Alberto, 64. a 69. Parolo, 56. De Vrij, 81. Immobile z pen. - 27. Berardi z pen.), Spal Ferrara - Crotone 1:1 (39. Paloschi - 59. Simy), AC Milán - AS Řím 0:2 (72. Džeko, 77. Florenzi), Bergamo - Juventus Turín 2:2 (31. Caldara, 67. Cristante - 21. Bernardeschi, 24. Higuaín).