Neapol smetla Empoli, tři góly dal Mertens

2. 11. 2018 22:37
Lepším kanonýrem Serie A než Dries Mertens, Lorenzo Insigne a Crtistiano Ronaldo je nyní jen Krzysztof Piatek z Janova s devíti trefami.
Dries Merten z Neapole slaví gól v síti Empoli
Dries Merten z Neapole slaví gól v síti Empoli | Foto: Reuters

Neapol - Fotbalisté Neapole porazili v předehrávce 11. kola italské ligy Empoli 5:1 a na druhém místě tabulky mají tříbodovou ztrátu na vedoucí Juventus. Tři góly dal Dries Mertens, který se stejně jako Lorenzo Insigne vyrovnal druhému muži pořadí střelců Serie A Cristianu Ronaldovi z Juventusu. Všichni mají na kontě sedm branek, lepší je pouze autor devíti gólů Krzysztof Piatek z Janova.

Neapoli vyšel začátek, Insigne skóroval už v osmé minutě a před poločasem zvýšil střelou zpoza vápna Mertens. Naděje osmnáctého Empoli po Caputově snížení v druhé půli trvaly jen pět minut, než je Mertens uťal povedeným lobem. V nastavení pak belgický útočník završil hattrick.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Neapol - Empoli 5:1 (39., 64. a 90.+3 Mertens, 8. Insigne, 90. Milik - 59. Caputo).

1 Juventus Turín 10 9 1 0 21:7 28
2 Neapol 11 8 1 2 24:12 25
3 Inter Milán 10 7 1 2 16:6 22
4 AC Milán 10 5 3 2 20:14 18
5 Lazio Řím 10 6 0 4 13:12 18
6 Fiorentina 10 4 3 3 16:8 15
7 Sampdoria Janov 10 4 3 3 14:7 15
8 AS Řím 10 4 3 3 17:13 15