Juventus si musí na titul počkat, v derby pouze remizoval

Aktualizováno 6. 5. 2017 22:57
Neapol porazila Cagliari 3:1 a prozatím se posunula na druhé místo Serie A, vedoucí Juventus odmítl oslavy titulu po remíze v turínském derby.
SSC Neapol (Dries Mertens)
SSC Neapol (Dries Mertens) | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín nevyužili příležitost obhájit už tři kola před koncem italské ligy titul. V derby nedokázali porazit městského rivala FC Turín, i přes více než půlhodinovou přesilovku pouze remizovali 1:1. Neapol porazila 3:1 Cagliari a minimálně do neděle se posunula na druhé místo.

FC Turín se v derby ujal vedení po precizně zahrané standardní situaci Adema Ljajiče z 52. minuty. Chvíli nato se nechal vyloučit po druhé žluté kartě Acquah, ale domácí nedokázali i přes drtivý tlak zápas otočit. V průběhu druhého poločasu přišel na hřiště nejlepší střelec "Staré dámy" Gonzalo Higuaín, jehož spolu s některými dalšími hráči základní sestavy šetřil trenér Allegri před úterní odvetou semifinále Ligy mistrů proti Monaku, a právě argentinský střelec ve druhé minutě nastavení přesnou střelou k tyči zajistil domácím alespoň bod.

Juventus přišel o sérii 33 domácích ligových výher. Na svém stadionu ztratil body naposledy 23. září 2015 při remíze s Frosinone.

Neapol si hladce poradila s Cagliari. Už ve druhé minutě předskočil obránce Dries Mertens a zblízka zamířil přesně. Krátce po změně stran přidal druhý gól a v den svých 30. narozenin si připsal 30. gól v sezoně ve všech soutěžích.

Třetí gól favorita přidal střelou na zadní tyč Lorenzo Insigne. Hosté v závěru už jen snížili zásluhou Fariase.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Neapol - Cagliari 3:1 (2. a 49. Mertens, 67. Insigne - 90.+2 Farias), Juventus Turín - FC Turín 1:1 (90.+2 Higuaín - 52. Ljajič).