Juventus pod koučem Pirlem vykročil za obhajobou vítězně proti Janktově Sampdorii

Aktualizováno 20. 9. 2020 23:17
Trenér Andrea Pirlo prožil vítěznou soutěžní premiéru na lavičce fotbalistů Juventusu Turín. Obhájci titulu porazili v úvodním kole italské ligy doma 3:0 Sampdorii Janov, za kterou odehrál celý zápas český záložník Jakub Jankto.
Andrea Pirlo prožil na lavičce Juventusu vítěznou soutěžní premiéru.
Andrea Pirlo prožil na lavičce Juventusu vítěznou soutěžní premiéru. | Foto: Reuters

První gól obstaral při svém debutu v dresu "Staré dámy" Dejan Kulusevski, který loňskou sezonu strávil na hostování v Parmě. Dvacetiletý Švéd je s Moise Keanem jediným hráčem narozeným po roce 2000, jenž už nastřílel v Serii A alespoň 11 branek.

Další gól přidal v 78. minutě z rohového kopu Leonardo Bonucci a trefil se i Cristiano Ronaldo, který v závěru využil kolmici za obranu z kopačky Aarona Ramseyho. Juventus porazil Sampdorii doma pošesté v řadě.

Neapol zvítězila 2:0 na hřišti Parmy, s kterou v minulé sezoně oba soutěžní zápasy prohrála. O vítězství hostů rozhodli ve druhém poločase Dries Mertens a Lorenzo Insigne.

Nejprve v 63. minutě Mertens poslal do sítě odražený míč v pokutovém území a za čtvrt hodiny přidal pojistku podobným způsobem po rychlém brejku Insigne. Kapitán Neapole stylově oslavil svůj 350. start v dresu "Partenopei". V klubových statistikách je podle počtu odehraných utkání pátý, na prvního Marka Hamšíka ztrácí 170 utkání.

Janov vykročil k vítězství 4:1 nad Crotone dvěma góly v úvodní desetiminutovce, což se povedlo v zahajovacím utkání sezony naposledy Turínu v ročníku 1976/77. Následně přidali dvě branky i nováčci v týmu Davide Zappacosta a Marko Pjaca. Čestný zásah nováčka soutěže zaznamenal Emmanuel Riviére.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

Parma - Neapol 0:2 (63. Mertens, 77. Insigne), FC Janov - Crotone 4:1 (6. Destro, 9. Panděv, 34. Zappacosta, 75. Pjaca - 28. Riviére), Sassuolo - Cagliari 1:1 (87. Bourabia - 77. Simeone), Juventus Turín - Sampdoria Janov 3:0 (13. Kulusevski, 78. Bonucci, 88. Ronaldo).

před 48 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.