Neapol po další bezgólové remíze ztrácí na Juventus už 13 bodů

17. 2. 2019 22:45
Fotbalisté Neapole uhráli v italské lize podruhé za sebou jen bezbrankovou remízu a na vedoucí Juventus ztrácejí na druhém místě už 13 bodů. Po Fiorentině je výsledkem 0:0 připravil o body také FC Turín, proti kterému dnes promarnili řadu šancí. Gól nedal ani Lorenzo Insigne, který trefil břevno.
Dries Mertens
Dries Mertens | Foto: Reuters

Na rozdíl sedmi bodů se Neapoli přiblížil třetí Inter Milán, který po dvou porážkách zvítězil nad Sampdorií 2:1. Všechny tři branky padly ve druhém poločase v rozmezí pěti minut.

Domácí poslal do vedení D'Ambrosio, který si v pravý moment naběhl na centr z levé strany, o tři minuty později vyrovnal přesnou ranou Gabbiadini a za další dvě minuty zajistil Interu tři body střelou z první zpoza vápna Nainggolan. Sampodoria prohrála potřetí v řadě.

Fiorentina vyhrála ve Ferraře nad Spalem 4:1 i díky videu, po němž rozhodčí odvolal gól domácích a nařídil penaltu pro hosty. Historicky první zrušení gólu v Serii A se odehrálo za stavu 1:1. Obránce Felipe zfauloval v 73. minutě útočníka hostů Chiesu, rozhodčí situaci nevyhodnotil jako nedovolenou a za 35 vteřin skóroval na druhé straně záložník Spalu Valoti.

Sudí Pairetto dostal signál do sluchátek za další minutu a půl a po zhlédnutí videa odvolal gól a nařídil penaltu pro Fiorentinu, kterou v 79. minutě proměnil Veretout. Hosté pak ještě přidali v poslední desetiminutovce dvě branky a z Ferrary si odvezli tři body.

Empoli porazilo doma Sassuolo a zvítězilo po osmi soutěžních duelech. Empoli, které se naposledy radovalo z výhry 9. prosince, vedlo po poločase 2:0. Ve druhé půli přidalo ještě třetí gól a připsalo si páté ligové vítězství.

Fotbalisté Janova zvládli domácí duel s Laziem, ve kterém prohrávali až do 75. minuty, kdy srovnal Sanabria. Vítěznou trefu zařídil v 93. minutě z voleje za hranicí vápna Criscito. Hosté nevyužili možnosti posunout se na pohárové příčky, domácí si připsali tři body po dvou remízových duelech.

Udine udolalo poslední Chievo 1:0 a vyhrálo v lize po čtyřech zápasech gólem v závěru utkání, o který se dorážkou z neproměněné penalty postaral Teodorczyk.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Spal Ferrara - Fiorentina 1:4 (36. Petagna - 44. Fernandes, 79. Veretout, 81. Simeone, 88. Gerson), Empoli - Sassuolo 3:0 (34. Krunič, 37. Acquah, 60. Farías), FC Janov - Lazio Řím 2:1 (75. Sanabria, 90.+3 Criscito - 44. Badelj), Udine - Chievo 1:0 (86. Teodorczyk), Inter Milán - Sampdoria Janov 2:1 (73. D'Ambrosio, 78. Nainggolan - 76. Gabbiadini), Neapol - FC Turín 0:0.