Aktualizováno 24. 12. 2017 7:07
Fotbalová Neapol otočila zápas se Sampdorií Janov z 1:2 na 3:2 a zvýšila náskok na prvním místě tabulky na čtyři body. Dařilo se i českým hráčům.
Antonín Barák slaví branku proti Veroně
Antonín Barák slaví branku proti Veroně | Foto: ČTK

Řím - Český reprezentant Antonín Barák dvěma góly zařídil fotbalistům Udine v italské lize výhru 4:0 nad Veronou. Gólovou přihrávku zaznamenal i druhý z Čechů v týmu Jakub Jankto. Barák potvrdil velmi dobrou formu a v posledních třech zápasech Serie A dal čtyři góly. Udine po čtvrté výhře za sebou poskočilo na osmou příčku.

Barák se poprvé prosadil ve 28. minutě, kdy mu ve vápně přiklepl míč hlavou spoluhráč, český záložník si míč zpracoval a z otočky otevřel skóre.

Těsně před poločasem se podílel na další brance domácích. Vypálil z dálky, gólman jeho pokus jen vyrazil, následně chytil první dorážku, ale na druhý pokus Widmera už nestačil.

V 68. minutě předvedla ofenziva Udine hezkou akci, při níž Lasagna efektně patičkou přistrčil míč Barákovi a ten poprvé v italské lize zaznamenal dva góly v jednom utkání. V sezoně si polepšil na šest zásahů. Následně ještě Jankto kolmicí vysunul Lasagnu a ten tvrdou střelou o břevno završil výhru.

Neapol otočila zápas se Sampdorií Janov z 1:2 na 3:2 a udržela se na prvním místě tabulky o bod před Juventusem. Turínský celek zvládl šlágr kola s AS Řím a vyhrál 1:0 gólem Mehdiho Benatii. Římané, za které hrál od 67. minuty i český útočník Patrik Schick, už na první místo ztrácejí sedm bodů.

Neapol vede na Vánoce tabulku poprvé od sezony 1989/90, kdy získala poslední titul. Gólem se na její výhře podílel i slovenský reprezentant Marek Hamšík, který se stal nejlepším střelcem Neapole v její historii. Už 116. soutěžní brankou překonal dosavadní rekord legendárního Diega Maradony. Potřeboval na to 11 sezon a 478 zápasů. Maradona předchozí rekord vytvořil během sedmi sezon a 259 utkání.

Schick měl v duelu proti Juventusu o motivaci postaráno, jelikož turínský celek v létě nakonec vycouval z chystaného přestupu a český útočník nakonec zamířil do Říma. Ve vzájemném utkání se mohl pomstít, jenže v nastavení zahodil velmi dobrou šanci. Jeho spoluhráč Florenzi zase trefil jen břevno a neuspěl ani Džeko.

AC Milán pokračuje v trápení a prohrál doma 0:2 s Bergamem. Pod trenérem Gennarem Gattusem uspěl v jediném ze čtyř ligových utkání a v tabulce klesl na 11. místo.

Domácí se po čtvrthodině hry sice gólově prosadili, ale sudí situaci přezkoumal na videu a gól neuznal kvůli hře rukou jednoho z milánských hráčů. Ve 32. minutě tak šlo do vedení Bergamo po chybě brankáře Gianluigiho Donnarummy. Ten jen vyrazil míč před sebe a Bryan Cristante jej z dorážky překonal. Výhru pak zpečetil po brejku Josip Iličič.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Lazio Řím - Crotone 4:0 (56. J. Lukaku, 78. Immobile, 86. Lulič, 89. Anderson), FC Janov - Benevento 1:0 (90.+2 Lapadula z pen.), Neapol - Sampdoria Janov 3:2 (16. Allan, 33. L. Insigne, 39. Hamšík - 2. G. Ramírez, 27. Quagliarella z pen.), Sassuolo - Inter Milán 1:0 (34. Falcinelli), Spal Ferrara - FC Turín 2:2 (42. Viviani, 69. Antenucci z pen. - 1. a 10. Falqué), Udine - Hellas Verona 4:0 (28. a 68. Barák, 45. Widmer, 80. Lasagna), AC Milán - Bergamo 0:2 (32. Cristante, 71. Iličič), Juventus Turín - AS Řím 1:0 (18. Benatia).