Neapol nezvládla šlágr s Atalantou, italské lize tak vévodí AC Milán

4. 12. 2021 23:24
Fotbalisté Neapole prohráli v 16. kole italské ligy 2:3 s Bergamem a přišli o první místo. Do čela soutěže se dostal AC Milán domácí výhrou 2:0 nad Salernitanou. O bod zpět na druhém místě je městský rival Inter po jasné výhře 3:0 v Římě nad AS.
Piotr Zielinski z Neapole (vlevo) v souboji s Matteem Pessinou z Bergama v utkání italské ligy | Foto: Reuters

Neapol podruhé za sebou přišla o nadějně rozehrané utkání, v minulém kole proti Sassuolu jí nestačilo ani dvougólové vedení a remizovala 2:2. Proti Bergamu vedla ještě v 66. minutě, Demiral a Freuler ale během pěti minut stav otočili. Atalanta porazila Neapol potřetí za sebou a pokaždé jí nastřílela alespoň tři góly.

AC Milán se po sérii neúspěchů vrátil druhým triumfem za sebou na vítěznou vlnu. O výhře nad nováčkem rozhodli trefami v úvodu utkání Kessié a Saelemaekers. "Rossoneri" mají v aktuální sezoně 14 různých ligových střelců, víc jich má v pěti elitních evropských soutěžích jen Chelsea (16).

Salernitana po páté porážce z posledních šesti zápasů zůstává na poslední příčce.

Inter nastřílel AS Řím tři branky už v úvodním dějství. Obhájce titulu skóroval v 18. venkovním utkání v řadě, čímž vyrovnal klubový rekord z let 1950 a 1951.

Gólem a asistencí přispěl k vítězství Hakan Calhanoglu, který připravil trefu pro nejlepšího střelce "Nerazzurri" Edina Džeka. "Vlci" prohráli v lize podruhé za sebou, navíc opět neskórovali.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

AC Milán - Salernitana 2:0 (5. Kessié, 18. Saelemaekers), AS Řím - Inter Milán 0:3 (15. Calhanoglu, 24. Džeko, 39. Dumfries), Neapol - Bergamo 2:3 (40. Zieliňski, 47. Mertens - 7. Malinovskij, 66. Demiral, 71. Freuler).

1. AC Milán 16 12 2 2 35:18 38
2. Inter Milán 16 11 4 1 39:15 37
3. Neapol 16 11 3 2 34:12 36
4. Bergamo 16 10 4 2 35:19 34
5. AS Řím 16 8 1 7 24:19 25
6. Fiorentina 15 8 0 7 24:20 24
7. Juventus Turín 15 7 3 5 20:16 24
8. Boloňa 15 7 3 5 21:24 24