Neapol jen remizovala s posledním Chievem a vedoucí Juventus se jí vzdaluje

25. 11. 2018 17:35
Fotbalisté Neapole v italské lize překvapivě zaváhali v utkání s posledním Chievem a po remíze 0:0 na vedoucí Juventus ztrácejí už osm bodů.
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik | Foto: Reuters

Neapol šla do utkání v roli jasného favorita s bilancí 26 vstřelených branek ve 13 utkáních, jenže tentokrát na obranu Chieva, která je nejhorší v lize, nevyzrála. I přes zaváhání se drží na druhé pozici s náskokem jednoho bodu na Inter Milán. Chievo jako jediný tým v Serii A ještě nevyhrálo, na svém kontě má čtyři remízy a devět proher.

Fotbalisté AC Milán sahali na hřišti Lazia po brance Kessieho po třech bodech, radost jim zkazil v nastaveném čase Correa, který se trefil z otočky z hranice vápna přesně k tyči. Oba týmy si tak udržely dosavadní postavení v tabulce, Lazio je čtvrté s náskokem jednoho bodu na pátý AC Milán.

Janovské derby skončilo nerozhodně 1:1. Hostující Sampdorii, za kterou odehrál celý zápas Jakub Jankto, poslal v osmé minutě do vedení Quagliarella. Brzy nato vyrovnal z penalty Piatek a s deseti góly vede tabulku střelců o jednu branku před Cristianem Ronaldem z Juventusu.

Boloňa uhrála bezbrankovou remízu s Fiorentinou, nad kterou nezvítězila od března 2013. V sestavě domácích se objevil i záložník Ladislav Krejčí, který naskočil do zápasu v 57. minutě. Český reprezentant obdržel v 74. minutě žlutou kartu.

Boloňa se výsledkově stále trápí, z uplynulých pěti zápasů získala pouze čtyři body. "Fialky" remizovaly v posledních pěti utkáních.

Fotbalisté Empoli zastavili na domácí půdě rozjeté Bergamo, které porazili 3:2. Pro Empoli to byla druhá výhra za sebou, díky které se dostalo ze sestupových příček. Atalanta naopak ztratila po čtyřech vítězstvích za sebou.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Parma - Sassuolo 2:1 (6. Gervinho, 25. Bruno Alves - 36. Babacar z pen.), Boloňa - Fiorentina 0:0, Empoli - Bergamo 3:2 (42. La Gumina, 77. vlastní Masiello, 90.+1 Silvestre - 33. Freuler, 40. Hateboer), Neapol - Chievo 0:0, Lazio Řím - AC Milán 1:1 (90.+4 Correa - 78. Kessie), FC Janov - Sampdoria Janov 1:1 (17. Piatek z pen. - 8. Quagliarella).

1. Juventus Turín 13 12 1 0 28:8 37
2. Neapol 13 9 2 2 26:13 29
3. Inter Milán 13 9 1 3 25:10 28
4. Lazio Řím 13 7 2 4 19:15 23
5. AC Milán 13 6 4 3 22:17 22
6. Parma 13 6 2 5 14:16 20
7. AS Řím 13 5 4 4 22:16 19
8. Sassuolo 13 5 4 4 21:19 19