Nákup Cavaniho? Solskjaerův hazard a zoufalství. Experta šokoval jeho plat

mar mar
11. 10. 2020 12:51
Mám rád riskování, za každých okolností, vždyť mě všichni znáte. Ale rozhodně nejsem pro nic podobného jako je angažování Edinsona Cavaniho Manchesterem United, to je čistý hazard, myslí si dlouholetý trenér klubů Premier League a známý anglický komentátor Harry Redknapp.
Edinson Cavani, střelec druhého gólu Uruguaye
Edinson Cavani, střelec druhého gólu Uruguaye | Foto: Reuters

Manchester United začal sezonu mizerně. Tři zápasy, jen tři body a bilance skóre minus šest. Navíc v posledním zápase potupně prohrál s Tottenhamem 1:6. Právě poslední porážka na Old Trafford přidělala trenérovi Ole Gunnarovi Solskjaerovi pořádné vrásky. Opět se dostal pod tlak.

Ďáblové v poslední den přestupového okna zareagovali tím, že přivedli uruguayského snajpra Edinsona Cavaniho. To překvapilo trenéra a komentátora Redknappa, bývalého kouče West Hamu, Southamptonu nebo právě Spurs.

"Bylo jasné, že potřebují něco udělat na konci přestupového období. Zvlášť po šokující prohře s Tottenhamem," uznává. Pro angažování Cavaniho ovšem nemá pochopení.

"Podpis třiatřicetiletého Cavaniho za 200 tisíc liber týdně v poslední den přestupového období je podle mě zoufalé plácnutí naprázdno a obrovský hazard," poukázal na věk zkušeného střelce. Nejvíc ho ale zarazil plat.

"Měl jsem nějaké informace už před dvěma měsíci, že Cavani chce jít do Anglie. Ale když jsem slyšel platové požadavky, říkal jsem si: no tak hodně štěstí."

Podle Redknappa vedení United jednalo zkratkovitě po špatném začátku sezony. "Pokud ho chtěli tak moc, proč ho podepisovali až teď?" diví se.

Solskjaer je pod tlakem. V loňské sezoně svou pozici na Old Trafford uhájil, nyní ovšem bude opět pod drobnohledem a v Anglii se už spekuluje i o jeho odvolání. "Solskjaer si už rozhodně nemůže dovolit nic podobného jako proti Spurs," poukazuje Redknapp.

Bývalou hvězdu PSG ovšem dopředu odepisovat nechce, i když jeho angažování označil za daných podmínek za hazard.

"Cavani je vynikající hráč. Záležet bude, jestli si dokáže zachovat kvalitu a jestli má pořád hlad po úspěchu. Pak může udělat dobrou službu," napsal ve svém komentáři pro The Sun.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Twitter zablokoval účet, který na platformě sdílel Trumpova vyjádření

Sociální síť twitter zablokovala účet, který sdílel příspěvky, jež začal před několika dny zveřejňovat na svých webových stránkách americký exprezident Donald Trump. Ten byl přitom z twitteru nadobro vykázán letos v lednu, když vyjádřil podporu svým přívržencům, kteří násilně vtrhli do budovy Kongresu. Mluvčí twitteru uvedla, že účet porušil pravidla společnosti ohledně obcházení zákazů. Server BBC však napsal, že Trumpova sdělení na twitteru sdílí nadále řada dalších podobných účtů.

Zablokovaný účet nesl název @DJTDesk a jeho popisek zněl "příspěvky kopírované (…) jménem 45. prezidenta Spojených států. Původně napsané přes DonaldJTrump/Desk".

Trump v úterý představil novou sekci na svých stránkách, kam posílá svoje krátká vyjádření, jež nese název "ze stolu Donalda J. Trumpa" (From the Desk of Donald J. Trump). Vzhled stránky i formát jeho sdělení je podobný twitteru, uživatelé však nemohou na jeho příspěvky nijak reagovat. Mají však možnost je pomocí dvou tlačítek sdílet na twitteru i na facebooku, kde jsou Trumpovy účty rovněž pozastaveny.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Čína vypustila poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země

Čína vypustila do vzduchu poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země dohromady. V roce 2019, ze kdy jsou poslední vyhodnocené údaje, jich z této země pocházela více než čtvrtina. Vyplývá to z nové studie, kterou zveřejnil americký institut Rhodium Group.

Nejlidnatější země světa přispěla v roce 2019 k celosvětovým emisím ekvivalentů CO2 sama 27 procenty, odhaduje americká společnost. Spojené státy na druhém místě byly zodpovědné jen za 11 procent skleníkových plynů a třetí Indie za 6,6 procenta emisí. Ještě o dvě desetiny procentního bodu méně činil příspěvek Evropské unie na čtvrtém místě.

Podle studie vypustila Čína do vzduchu více než 14 gigatun (jedna gigatuna je miliarda tun) ekvivalentu CO2. Ve srovnání s rokem 1990 je to trojnásobek, a za uplynulé desetiletí nárůst o 25 procent. Celosvětově se emise skleníkových plynů v roce 2019 zvýšily o 11,4 procenta na 52 miliard tun. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy