Třaskavé derby v Kolíně. Na stadion někdo vhodil kozí hlavy

ČTK ČTK
3. 11. 2019 11:24
Před dnešním porýnským derby mezi Fortunou Düsseldorf a 1. FC Kolín nad Rýnem v německé fotbalové lize někdo vhodil na stadion kolínského klubu tři kozí hlavy. Jeho maskotem je dlouhá léta kozel jménem Hennes. Událostí se podle agentury SID zabývá policie.
Maskot Kolína nad Rýnem kozel Hennes.
Maskot Kolína nad Rýnem kozel Hennes. | Foto: Reuters

Zápas, který se bude hrát od 15:30, považuje policie za vysoce rizikové utkání. Do Düsseldorfu má dorazit kolem 6000 fanoušků Kolína nad Rýnem, na zápas bude dohlížet 1500 policistů.

Atmosféru tradičně vypjatého duelu ještě umocňuje postavení obou mužstev v tabulce, kde jsou po devíti kolech těsně nad pásmem sestupu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy