Třaskavé derby v Kolíně. Na stadion někdo vhodil kozí hlavy

ČTK ČTK
3. 11. 2019 11:24
Před dnešním porýnským derby mezi Fortunou Düsseldorf a 1. FC Kolín nad Rýnem v německé fotbalové lize někdo vhodil na stadion kolínského klubu tři kozí hlavy. Jeho maskotem je dlouhá léta kozel jménem Hennes. Událostí se podle agentury SID zabývá policie.
Maskot Kolína nad Rýnem kozel Hennes.
Maskot Kolína nad Rýnem kozel Hennes. | Foto: Reuters

Zápas, který se bude hrát od 15:30, považuje policie za vysoce rizikové utkání. Do Düsseldorfu má dorazit kolem 6000 fanoušků Kolína nad Rýnem, na zápas bude dohlížet 1500 policistů.

Atmosféru tradičně vypjatého duelu ještě umocňuje postavení obou mužstev v tabulce, kde jsou po devíti kolech těsně nad pásmem sestupu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy