Mým nejoblíbenějším hráčem je Rosický, překvapil Souček ve zpovědi fanouškům

mar mar
4. 6. 2020 6:32
Návrat anglické Premier League se blíží a na restart sezony se připravuje i fotbalový záložník Tomáš Souček. Bývalý kapitán Slavie se rozpovídal o svých vzorech i oblíbených spoluhráčích z kabiny.
Soccer Football - Premier League -  West Ham United v Brighton & Hove Albion - London Stadium, London, Britain - February 1, 2020  West Ham United's Tomas Soucek look
Soccer Football - Premier League - West Ham United v Brighton & Hove Albion - London Stadium, London, Britain - February 1, 2020 West Ham United's Tomas Soucek look | Foto: Reuters

Tomáš Souček se s West Hamem vrátí do akce za necelé dva týdny, kdy by se měla znovu rozběhnout Premier League. Mezitím ještě odpovídal na Twitteru na tázky fanoušků Hammers. Ti byli zvědaví jak se Souček zabydlel v kabině i jaké má názory na fotbal.

"Vždycky jsem chtěl hrát jako Yaya Touré," odpověděl Souček například na otázku fanouška, kterého zajímalo, který hráč je pro něj herním vzorem. Střední záložník z Pobřeží slonoviny hrával například v Barceloně nebo Manchesteru City. "Když jsem byl mladší, hodně rád jsem ho sledoval. Líbilo se mi jak hraje a jeho pozice na hřišti je podobná té, kde hraju já," řekl Souček.

Jednoduchou odpověď měl na to, kdo je jeho nejoblíbenějším hráčem všech dob. "Tomáš Rosický," odepsal fanouškovi lakonicky. S tím se ale v žádném klubu nesetkal, a tak za nejlepšího spoluhráče označil Dannyho, se kterým seděl jednu sezonu ve stejné šatně.

Z nynějších spoluhráčů si v kabině nejvíce rozumí s ukrajinským křídelníkem Andrejem Jarmolenkem a brankářem Lukaszem Fabianskim. "Vycházím s každým a všichni jsou opravdu přátelští. S Jarmolenkem a Fabianskim se ale bavím asi nejčastěji, protože v kabině sedí hned vedle mě a navíc jejich mateřština je podobná češtině," vysvětlil.

Souček zatím za West Ham nastoupil do čtyř utkání. Zatím si gól nepřipsal, krátce po jeho přesunu do Anglie byla totiž Premier League v důsledku koronaviru přerušena. Podle svých slov si ale angažmá v hlavním městě Velké Británie zatím užívá.

"Příznivci West Hamu jsou úžasní, praví fandové. Jejich podpora a nadšení je pro nás na hřišti hodně znát," potěšil fanoušky londýnského klubu.

Kladiváře čekají ve zbytku soutěže těžké záchranářské boje. Momentálně jsou nad pásmem sestupu pouze díky lepšímu skóre než mají Watford a Bournemouth. Do konce Premier League přitom zbývá odehrát ještě devět zápasů.

Český záložník ve West Hamu zatím hostuje ze Slavie. Angličané ale mají v létě možnost uplatnit opci a získat Součka na trvalo. V takovém případě by do Vršovic poslali přibližně 400 milionů korun za přestup. Samotné půlroční hostování je stojí kolem 100 milionů korun.

 

Právě se děje

Další zprávy