Další trofej do sbírky. Chelsea poprvé vyhrála mistrovství světa klubů

Aktualizováno 12. 2. 2022 20:19
Fotbalisté Chelsea poprvé ovládli mistrovství světa klubů. V Abú Zabí porazili brazilské Palmeiras 2:1 po prodloužení, ve 117. minutě rozhodl z penalty útočník Kai Havertz.

Al Ahlí porazilo 4:0 Al Hilál a obhájilo třetí místo z loňského roku. Egyptský celek rozhodl proti oslabenému soupeři třemi góly v úvodním dějství.

Chelsea poslal do vedení v 55. minutě hlavou Lukaku, s deseti brankami nejlepší střelec týmu v aktuální sezoně. Favorit se ale neradoval z vedení dlouho, po Silvově ruce ve vápně nařídil sudí penaltu, kterou proměnil útočník Veiga.

Penaltu za ruku ale nakonec kopal i vítěz evropské Ligy mistrů. Míč si vzal střídající Havertz a poslal ho přesně k pravé tyči. V závěru byl ještě vyloučen Luan, na výsledku už se ale nic nezměnilo.

Blues uspěli ve finále MS klubů na druhý pokus, v roce 2012 nestačili na jiný brazilský celek Corinthians.

Saúdskoarabský Al Hilál prožil smolnou úvodní půlhodinu. Nejenže jeho obranu dvakrát pokořil stoper Ibrahim, ale Pereira s Kannem navíc oba dostali červenou kartu. Al Ahlí už si proti výrazně oslabenému soupeři vítězství pohlídalo, další branky přidali Abdelkader a El Solia.

Africký šampion získal bronz potřetí v historii, Al Hilál naopak ani napodruhé v utkání o třetí místo neuspěl.

Fotbalové mistrovství světa klubů v Abú Zabí:

Finále:

Chelsea - Palmeiras 2:1 po prodl. (1:1, 0:0).

Branky: 55. Lukaku, 117. Havertz z pen. - 64. Veiga z pen. ČK: 120.+6 Luan (Palmeiras).

O 3. místo:

Al Hilál - Al Ahlí 0:4 (0:3)

Branky: 8. a 17. Ibrahim, 40. Abdelkader, 64. Es Solia. ČK: 14. Pereira, 28. Kanno (oba Al Hilál).

17:30 finále: Chelsea - Palmeiras.