Mourinhovy smutné Vánoce. Trenérovi Tottenhamu zemřel na Štědrý den člen rodiny

Sport Sport
28. 12. 2019 16:32
Místo radostných svátků smutek. Trenér fotbalového Tottenhamu José Mourinho přímo na Štědrý den přišel o svého zvířecího mazlíčka.
Kouč Tottenhamu José Mourinho
Kouč Tottenhamu José Mourinho | Foto: Reuters

Vypadalo to jako běžná konverzační otázka, ale slavného fotbalového kouče Josého Mourinha dotaz na to, jak strávil Vánoce, roztesknil. "Abych byl upřímný, bylo to velmi smutné, protože umřel můj pes. A můj pes je moje rodina," povzdechl si portugalský stratég Tottenhamu před štěpánským soubojem s Brightonem (2:1). "Ale musíme to překonat," doplnil smutný Mourinho.

Jorkšírský teriér jménem Leya byl dlouholetým Mourinhovým mazlíčkem. Do novinových titulků se pejsek dostal v roce 2007, kdy kvůli němu veleúspěšného trenéra dokonce zatkla policie.

Londýnští muži zákona tehdy navštívili trenérův dům, aby Leyu vzali do karantény, neboť panovalo podezření, že neměla při transportu do Velké Británie v pořádku povinná očkování.

Mourinhova manželka zavolala trenérovi, který se v tu dobu zúčastnil slavnostního předávání cen nejlepším hráčům Chelsea, již v tu dobu trénoval. Kouč ihned galavečer opustil, bleskově přijel domů, psa policistům sebral a odmítl ho vydat. Policisté Mourinha vzápětí zatkli a předvedli na stanici, nakonec ale vyvázl jen s napomenutím.

"Byl zatčen muž kvůli podezření z maření úředního výkonu. Později byl propuštěn," komentoval tehdy incident lakonicky policejní mluvčí.

Leya v náruči Mourinhovy manželky Matildy:

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy