Mourinhovo kouzlo je pryč, Citizens přišli o výhru vlastním gólem. Ztratil i Arsenal

Aktualizováno 18. 1. 2020 20:51
Fotbalisté Manchesteru City remizovali doma v 23. kole anglické ligy s Crystal Palace 2:2 a na první Liverpool ztrácejí 13 bodů. "Reds" navíc sehráli o dva zápasy méně. O výhru připravil obhájce titulu vlastní gól Fernandinha v 90. minutě.
José Mourinho.
José Mourinho. | Foto: Reuters

"Citizens" prohrávali od 39. minuty po trefě Cenka Tosuna. Během 82. až 87. však zvrátil stav Sergio Agüero. Argentinský střelec vsítil 250. gól za Manchester City v 360. soutěžním duelu. Jenže v poslední minutě základní hrací doby se do vlastní sítě trefil záložník Fernandinho, který tak trenérovi Pepu Guardiolovi pokazil oslavu 49. narozenin.

"Bylo to vyrovnané utkání. Udělali jsme pro vítězství všechno, ale bohužel se nám to nepovedlo. Ukázali jsme neuvěřitelnou kuráž," řekl pro BBC Guardiola.

Chelsea prohrála v Newcastlu 0:1 gólem Isaaca Haydena ve čtvrté minutě nastavení. "Straky" vyhrály po čtyřech kolech. "Blues" ztrácí šest bodů na třetí Leicester, který má zápas k dobru. Pokud pátý Manchester United zvítězí v neděli na hřišti dosud neporaženého Liverpoolu, budou mu na Chelsea scházet dva body.

Tottenham remizoval na hřišti Watfordu 0:0 a v Premier League nevyhrál počtvrté za sebou. Z osmé pozice ztrácejí svěřenci Josého Mourinha osm bodů na čtvrtou Chelsea.

Tottenham, kterému chybí zraněný kanonýr a kapitán Harry Kane, neskóroval ve třetím ligovém utkání v řadě. V 70. minutě přečkali "Kohouti" pokutový kop, když brankář Paulo Gazzaniga vystihl směr střely Troye Deeneyho. Watford nenavázal na předchozí tři výhry, pošesté za sebou ale v Premier League bodoval.

Skvělý obrat se povedl Wolverhamptonu, který v Southamptonu po první půli prohrával 0:2. Po přestávce však "Vlci" předvedli třígólový obrat, pod nějž se dvěma brankami podepsal mexický útočník Raúl Jiménez.

Arsenal doma remizoval se Sheffieldem United 1:1. "Kanonýři" vyhráli jediný z posledních sedmi ligových soubojů a jsou desátí.

Poslední Norwich zdolal díky proměněné penaltě Teemu Pukkiho 1:0 Bournemouth, který hrál od 31. minuty kvůli červené kartě Stevea Cooka v oslabení. V 76. minutě se po vyloučení Bena Godfreyho síly vyrovnaly.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Watford - Tottenham 0:0, Brighton - Aston Villa 1:1 (38. Trossard - 75. Grealish), Arsenal - Sheffield United 1:1 (45. Martinelli - 83. Fleck), Manchester City - Crystal Palace 2:2 (82. a 87. Agüero - 39. Tosun, 90. vlastní Fernandinho), Norwich - Bournemouth 1:0 (33. Pukki z pen.), Southampton - Wolverhampton 2:3 (16. Bednarek, 35. Long - 65. z pen. a 76. Jiménez, 53. Neto), West Ham United - Everton 1:1 (40. Diop - 44. Calvert-Lewin), Newcastle - Chelsea 1:0 (90.+4 Hayden).