Mourinhova sladká pomsta. Poplácání po hlavě může znamenat do Vánoc konec Solskjaera

mar mar
6. 10. 2020 12:01
Tottenham ponížil šestigólovou smrští Manchester United na jeho stadionu a trenér José Mourinho si moment triumfu vychutnal naplno, jak si všimly televizní kamery. Oplatil svému sokovi na lavičce Rudých ďáblů nepopulární gesto, kdy jej „jako štěně poplácal po hlavě,“ píší v Anglii.
Ole Gunnar Solskjaer a José Mourinho
Ole Gunnar Solskjaer a José Mourinho | Foto: Reuters

Pro Mourinha to byl okamžik sladkého vítězství. A velkého zadostiučinění. Stejná situace v opačném gardu se odehrála loni v prosinci. Tehdy doma zvítězil Manchester 2:1 díky dvěma gólům Marcuse Rashforda a trenér Ole Gunnar Solskjaer po závěrečném hvizdu udělil Mourinhovi při podání rukou i pár otcovských záhlavců.

Přestože tehdy gesto "Mou" přešel nebývale klidně, nekomentoval jej ani na tiskové konferenci po zápase, viditelně mu tento moment v paměti utkvěl.

V neděli si neodpustil stejnou mincí Solskjaerovi oplatit.

"Je to historická výhra pro Tottenham, pro tým a nebudu popírat, že i pro mě," těšilo Mourinha. "Nejčastěji jsem tu vyhrával s Manchesterem, ale povedlo se mi to i s Chelsea, Realem Madrid a teď s Tottenhamem," připomněl.

"Předvedli jsme ohromný výkon. Byli jsme nejlepší. Nemohli nás zastavit ani, když se hrálo jedenáct na jedenáct. Už v tu chvíli jsme je válcovali, jen jsme nedávali šance," hodnotil Mourinho a narážel tím na fakt, že od 28. minuty hrál Manchester bez vyloučeného Martiala.

Manchester United tak do sezony vůbec nevstoupil dobře. Ve třech zápasech jedenáctkrát inkasoval a doma zatím nebodoval, protože do sezony vstoupil porážkou s Crystal Palace. Po debaklu od Spurs se tak židle pod Solskjaerem ještě více rozhoupala.

Podle nejnovějších zpráv už proběhl kontakt mezi vedením United a trenérem Mauriciem Pochettinem. Pokud by skutečně začal úřadovat na Old Trafford, byl by to opravdu pikantní přestup. Jeho bývalý klub Tottenham by značně přispěl k jeho přesunu k ďáblům a zároveň by si vyměnil pozici s Mourinhem, který se z Manchesteru stěhoval právě do Londýna ke Spurs.

Podle britských sázkových kanceláří je pracovní pozice Solskjaera nyní po trenérovi Fulhamu Scottu Parkerovi v největším ohrožení. Řada z nich vypsala kurzy na to, že Solskjaer nevydrží ani do Vánoc.

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: Sport
 

Právě se děje

před 44 minutami

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK
Další zprávy