Real Madrid dostal tři góly z penalt, čtvrtý si dal sám a vysoko podlehl Valencii

Aktualizováno 8. 11. 2020 23:31
Fotbalisté Realu Madrid prohráli v 9. kole španělské ligy ve Valencii vysoko 1:4. Tři góly z penalt dal Carlos Soler jako první hráč v La Lize v 21. století.
Carlos Soler slaví další gól z penalty v síti Realu Madrid, jeho spoluhráč pak prsty naznačuje, kolik pokutových kopů v utkání proměnil | Foto: Reuters

Real vedl ve Valencii od 23. minuty po povedené střele Karima Benzemy zpoza vápna. Soler se k první penaltě postavil po půlhodině hry.

Brankář Thibaut Courtois jeho pokus vychytal, na dorážku Yunuse Musaha byl však krátký. Rozhodčí ale Valencii gól upřel a nechal pokutový kop opakovat. Soler se podruhé nemýlil a srovnal.

Ve 43. minutě si hostující obránce Raphael Varane vsítil vlastní branku. Hattrick dokonal Soler po změně stran v rozmezí 54. až 63. minuty. "Netopýři" vyhráli v lize po čtyřech duelech, madridský celek prohrál podruhé v ligovém ročníku.

Soutěž vede San Sebastian, který se do čela neúplné tabulky vyhoupl po výhře 2:0 nad Granadou. O třech bodech rozhodl během 22. až 27. minuty, kdy se prosadili Nacho Monreal a Mikel Oyarzabal. Po změně stran navíc neproměnil penaltu Willian José.

Kvůli nákaze koronavirem v mužstvu požádala Granada o odložení zápasu. Neměla totiž dostatek hráčů z prvoligového kádru. Několik fotbalistů i členů realizačního týmu včetně hlavního kouče Diega Martíneze kvůli covidu-19 zmeškalo už čtvrteční zápas Evropské ligy s Omonií Nikósie na Kypru.

Tam se navíc nákaza prokázala u útočníka Antonia Puertase a jednoho z funkcionářů. Vedení španělské ligy proto klubu oznámilo, že do San Sebastianu nesmí vzít nikoho z výpravy na Kypr.

Villareal proti Getafe poslal do vedení v 11. minutě Paco Alcácer. O pět minut později vyrovnal z dálky výstavní trefou do horního rohu branky Mauro Arambarri. Za minutu a půl si "Žlutá ponorka" vzala vedení zpátky zásluhou Manuela Triguerose. Pojistku přidal v 62. minutě Gerard Moreno.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Valencie - Real Madrid 4:1 (35., 54. a 63. všechny z pen. Soler, 43. vlastní Varane - 23. Benzema), Getafe - Villarreal 1:3 (16. Arambarri - 11. Alcácer, 17. Trigueros, 62. Moreno), San Sebastian - Granada 2:0 (22. Monreal, 27. Oyarzabal z pen.), Valladolid - Bilbao 2:1 (19. Orellana z pen., 42. Marcos André - 86. Williams z pen.), Levante - Alavés 1:1 (51. Morales - 4. Pérez).

De Bruyne mohl otočit šlágr, ale nedal penaltu

Obhájce titulu Liverpool remizoval ve šlágru 8. kola anglické fotbalové ligy na hřišti Manchesteru City 1:1. "Reds" se díky bodu dotáhli na druhý Tottenham, o jehož výhře na hřišti nováčka West Bromwiche rozhodl v 88. minutě Harry Kane. S náskokem bodu je v čele tabulky Leicester, jenž zvítězil nad Wolverhamptonem rovněž 1:0.

Liverpool šel do vedení na Etihad Stadium ve 13. minutě po pokutovém kopu Muhammada Salaha. "Citizens" srovnali v 31. minutě díky Gabrielu Jesusovi. V závěru úvodního dějství mohl obrátit skóre Kevin de Bruyne, domácí záložník však z penalty minul branku. Manchester je na 11. místě, sehrál však o zápas méně.

Sedmadvacetiletý útočník Kane skóroval proti West Bromwichi hlavou po centru Matta Dohertyho. Anglický reprezentant zaznamenal v 218. utkání 150. gól v Premier League. Rychleji se to povedlo jen Alanu Shearerovi (212) a Sergiu Agüerovi (217). "Kohouti" vyhráli v lize třetí kolo po sobě.

Londýnský celek zvítězil také ve čtvrtém venkovním duelu v této ligové sezoně, což předtím dokázal pouze třikrát. West Bromwich spolu s Burnley a Sheffieldem United v ligové sezoně stále nevyhrál.

"Bylo to jedno z těch utkání, které mělo všechny ingredience ke ztrátě dvou bodů: náročný soupeř, který vás chce zastavit, analyzuje vás, vidí vaše silné stránky, snaží se zavřít všechny dveře. To se jim povedlo," citoval web Tottenhamu trenéra Josého Mourinha.

Útoční Leicesteru Jamie Vardy při rozhodujícím pokutovém kopu proti "Vlkům" poslal v 15. minutě brankáře Ruie Patrícia na druhou stranu. Ve 39. minutě se postavil k další penaltě, Patrício však tentokrát směr jeho střely vystihl.

Leicester hubený náskok udržel až do konce a díky 18 bodům z úvodních osmi zápasů zažívají "Lišky" nejlepší start v anglické lize v klubové historii.

Arsenal podlehl Aston Ville doma 0:3, prohrál třetí z posledních čtyř ligových kol. Dvakrát se trefil Ollie Watkins, skóre otevřel vlastní brankou Bukayo Saka. "Villans" v lize vyhráli po předchozích dvou porážkách.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Manchester City - Liverpool 1:1 (31. Jesus - 13. Salah z pen.), West Bromwich - Tottenham 0:1 (88. Kane), Leicester - Wolverhampton 1:0 (15. Vardy z pen.), Arsenal - Aston Villa 0:3 (72. a 76. Watkins, 25. vlastní Saka).

Lille prohrálo první soutěžní duel v sezoně

Fotbalisté Lille prohráli v 10. kole francouzské ligy na hřišti Brestu 2:3. Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy utrpěl první soutěžní porážku v sezoně. V Ligue 1 nevyhrál třetí kolo po sobě a v neúplné tabulce ztrácí z druhého místa pět bodů na vedoucí Paris St. Germain.

Lille, které po čtvrteční výhře v Evropské lize 3:0 na stadionu AC Milán vede "sparťanskou" skupinu, nevyšlo proti Brestu úvodní dějství. V rozmezí 15. až 42. minuty třikrát inkasovalo. Ve třetí minutě nastavení prvního poločasu snížil z penalty Burak Yilmaz, který v 57. minutě přidal kontaktní gól. Na bod však hosté nedosáhli.

Nice, jež ve čtvrtek podlehlo v Edenu Slavii 2:3, padlo 1:2 s Monakem, v lize prohrálo po pěti zápasech a je sedmé. Na výhře Monaka se podíleli Axel Disasi a Sofiane Diop. Za domácí snížil Pierre Lees-Melou.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:

Brest - Lille 3:2 (15. Pierre-Gabriel, 19. Perraud, 42. Cardona - 45.+3 a 57. Yilmaz z pen.), Lorient - Nantes 0:2 (80. Bamba, 83. Blas), Lens - Remeš 4:4 (90. a 90.+1 Sotoca, 21. Banza, 77. vlastní Foket - 54. a 81. Dia, 47. Cafaro, 79. vlastní Medina), Mety - Dijon 1:1 (21. Yade - 13. Balde), Nimes - Angers 1:5 (90.+1 Koné - 23. a 56. Bahoken, 1. Pereira, 82. Diony z pen., 90.+4 Cabot), Nice - Monako 1:2 (69. Lees-Melou - 23. Disasi, 53. Diop).

Leverkusen a Wolfsburg stále bez prohry

Fotbalisté Leverkusenu bez zraněného českého útočníka Patrika Schicka vyhráli v 7. kole německé ligy nad Mönchengladbachem 4:3. Hoffenheim, jemuž chyběl bek Pavel Kadeřábek, prohrál ve Wolfsburgu 1:2. Leverkusen a Wolfsburg jsou jedinými týmy, které v ligovém ročníku nenašly přemožitele.

Za Leverkusen se v prvním poločase dvakrát trefil Lucas Alario, na druhé straně se stejný počin povedl Larsi Stindlovi. Bayer odskočil soupeři v rozmezí 68. až 82. minuty, kdy skórovali Leon Bailey a Julian Baumgartlinger. V nastavení snížil Valentino Lazaro. Leverkusen, který je protivníkem pražské Slavie v Evropské lize, se posunul na čtvrtou příčku.

Wolfsburg rozhodl o výhře v rozmezí páté až 26. minuty. Nejprve se mezi střelce zapsal Renato Steffen a potom Wout Weghorst. Druhý jmenovaný mohl v 84. minutě domácím dodat definitivní klid, z pokutového kopu však minul a duel se tak změnil v pořádné drama.

Hoffenheim, který ve čtvrtek porazil ve 3. kole základní skupiny Evropské ligy koronavirem zdecimovaný Liberec 5:0, snížil v 87. minutě zásluhou Sargise Adamjana. V nastavení mohl srovnat Munas Dabbur, jenže gólman Koen Casteels jeho penaltu vytáhl na roh. Hoffenheim po zářijové výhře nad Bayernem Mnichov 4:1 nevyhrál páté bundesligové kolo v řadě.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Wolfsburg - Hoffenheim 2:1 (5. Steffen, 26. Weghorst - 87. Adamjan), Leverkusen - Mönchengladbach 4:3 (27. a 41. Alario, 68. Bailey, 82. Baumgartlinger - 18. z pen. a 29. Stindl, 90.+4 Lazaro).

Chorý v Belgii opět skóroval a pomohl k výhře

Fotbalista Tomáš Chorý v belgické lize podruhé za sebou skóroval. Waregemu pomohl ve 12. kole gólem k výhře 3:1 na hřišti Cercle Bruggy. Pětadvacetiletý útočník odešel do Belgie v říjnu na hostování z Viktorie Plzeň, jde o jeho první zahraniční angažmá.

Chorý se prosadil v šesté minutě po rohovém kopu hlavičkou ke vzdálenější tyči. Waregem vyhrál v lize po sedmi kolech a je pátý od konce.

Belgická fotbalová liga - 12. kolo:

Antverpy - Standard Lutych 1:1, Ostende - FC Bruggy 1:3, Gent - Anderlecht 1:1, Cercle Bruggy - Waregem 1:3 (gól hostů Chorý).

1. FC Bruggy 12 7 2 3 28:11 23
2. Charleroi 11 7 2 2 21:10 23
3. Genk 12 6 4 2 22:16 22
4. Standard Lutych 12 6 4 2 15:10 22
5. Beerschot 12 7 1 4 33:30 22
6. Anderlecht 12 5 6 1 22:16 21
7. Antverpy 12 6 3 3 22:16 21
8. Lovaň 11 5 3 3 19:19 18