Mourinho při ostré premiéře dovedl United k trofeji, superpohár rozhodl Ibrahimovic

7. 8. 2016 19:09
Manchester United v prvním ostrém zápase pod vedením José Mourinha porazil Leciester 2:1 a získal anglický superpohár.
Zlatan Ibrahimovic se raduje z vítězné branky
Zlatan Ibrahimovic se raduje z vítězné branky | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United v premiéře pod koučem Josém Mourinhem zdolali vítěze Premier League Leicester 2:1 a získali anglický Superpohár. O vítězný gól se postarala sedm minut před koncem letní posila United z Paris St. Germain, švédský útočník Zlatan Ibrahimovic.

"Rudé ďábly" poslal do vedení záložník Jesse Lingard, který si ve 31. minutě proklestil cestu přes několik obránců a sólovou akci zakončil přesnou střelou. Sedm minut po přestávce ale vyrovnal po zaváhání obránců Manchesteru jeden ze strůjců překvapivého triumfu "Lišek" v posledním ročníku anglické ligy Jamie Vardy.

V závěru odvrátil možné prodloužení Ibrahimovic, který poslal do branky centr Antonia Valencii. United hráli o Superpohár již potřicáté a připsali si 21. vítězství. Leicester naopak nenavázal na svůj triumf při jediné účasti v roce 1971. Mourinho si spravil chuť po loňském roce, kdy v Superpoháru prohrál na lavičce Chelsea s Arsenalem 0:1.