Fotbalisty AS Řím po sezoně převezme slavný Portugalec José Mourinho. Bývalý trenér Porta, Chelsea, Interu Milán, Realu Madrid nebo Manchesteru United podepsal smlouvu na tři roky a u týmu nahradí krajana Paula Fonsecu.
José Mourinho
José Mourinho | Foto: Reuters

Osmapadesátiletý Mourinho naposledy vedl Tottenham, v dubnu však byl kvůli špatným výsledkům odvolán. "Když byl José volný, okamžitě jsme toho využili a začali s jedním z nejlepších trenérů historie jednat," uvedl na klubovém webu generální manažer AS Tiago Pinto.

Mourinho se do Itálie vrací 11 letech. V minulosti už působil na lavičce Interu Milán, se kterým v roce 2010 vyhrál Serii A, Italský pohár i Ligu mistrů. Na kontě má také tituly s Chelsea, Realem a s Portem, se kterým vyhrál i Ligu mistrů. S United ovládl v roce 2017 Evropskou ligu.

Fonseca přišel do Říma předloni v červnu a obsadil s ním v Serii A páté místo. Čtyři kola před koncem tohoto ročníku však týmu patří až sedmé místo zaručující pouze účast v nové Konferenční lize a vedení se rozhodlo neprodloužit s koučem končící smlouvu.

V Evropské lize osmačtyřicetiletý Portugalec, který v minulosti vedl také Bragu nebo Šachtar Doněck, došel s římským celkem do semifinále, ale v prvním utkání "Giallorossi" s Manchesterem United prohráli 2:6. Domácí odveta je čeká ve čtvrtek.