Mönchengladbach zůstává doma stoprocentní. V tabulce je před Bayernem

9. 12. 2018 20:36
Fotbalisté Mönchengladbachu vyhráli v německé lize i sedmé domácí utkání, když porazili Stuttgart 3:0, a v tabulce jsou druzí sedm bodů za Dortmundem.
Radost hráčů Borussie Mönchengladbach
Radost hráčů Borussie Mönchengladbach | Foto: Reuters

Mönchegladbach zůstává jediným týmem v soutěži se stoprocentní bilancí na vlastním stadionu. V sedmi domácích utkáních nastřílel 21 branek a pouze třikrát inkasoval. V této statistice tak zůstávají dokonce před suverénním Dortmundem, který před vlastními diváky ztratil body jednou za remízu.

Fotbalisté Mohuče remizovali s předposledním Hannoverem 1:1. Vyrovnávací gól domácích dal v 89. minutě z penalty Brosinski. Favorizovaná Mohuč v zápase sice dominovala, její fotbalisté měli jasnou převahu v držení míče 70:30, ale jako první udeřili hosté. Ve 12. minutě se trefil zblízka Weydandt a dal třetí gól v devátém ligovém zápase v tomto ročníku.

O vyrovnání se postaral v závěru Brosinski ze sporné penalty. Hannover po předchozích dvou porážkách alespoň bodoval, na poslední Düsseldorf má náskok jednoho bodu.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Mohuč - Hannover 1:1 (89. Brosinski z pen. - 12. Weydandt), Mönchengladbach - Stuttgart 3:0 (69. Rafael, 77. Neuhaus, 84. vlastní Pavard).

1. Dortmund 14 11 3 0 39:14 36
2. Mönchengladbach 14 9 2 3 33:16 29
3. Bayern Mnichov 14 8 3 3 28:18 27
4. Lipsko 14 7 4 3 24:13 25
5. Eintracht Frankfurt 14 7 2 5 30:17 23
6. Hertha Berlín 14 6 5 3 22:20 23
7. Hoffenheim 14 6 4 4 30:21 22
8. Brémy 14 6 3 5 24:23 21