Aktualizováno 21. 10. 2017 22:15
Fotbalisté Monaka zdolali Caen a nejméně do neděle snížili náskok PSG na čele tabulky na tři body. Tomáš Koubek z Rennes v duelu proti Lille neinkasoval.
Radamel Falcao vstřelil proti Caen třináctou branku v sezoně.
Radamel Falcao vstřelil proti Caen třináctou branku v sezoně. | Foto: Reuters

Monako - Fotbalisté Monaka po dvou zápasech ve francouzské lize zvítězili. V desátém kole porazili Caen 2:0 a na vedoucí Paris St. Germain ztrácejí z druhého místa tři body. Lídr tabulky však má nedělní zápas v Marseille k dobru. Monako na vlastním stadionu v lize neprohrálo od 18. prosince.

Knížecí klub se v posledních týdnech potýká se ztrátou formy, proti Caen ale nezaváhal. V prvním poločase zužitkoval Lemarův povedený pas za obranu Keita Baldé Diao a po změně stran definitivně rozhodl z pokutového kopu Radamel Falcao, jenž se 13 trefami vede tabulku střelců Ligue 1.

První čisté konto v Ligue 1 udržel brankář Tomáš Koubek z Rennes, které porazilo gólem Benjamina Bourigeauda ze šesté minuty Lille 1:0. Rennes vyhrálo doma poprvé v sezoně, Lille z posledních osmi zápasů získalo jen tři body a je předposlední.

Nantes vedené trenérem Claudiem Ranierim prožívá úspěšnou sérii. Guingamp porazilo 2:1, z posledních osmi duelů získalo 20 bodů a je na třetím místě tabulky. Bordeaux překvapivě podlehlo 0:1 v Amiens a už tři utkání čeká na vítězství. Záložník Jaroslav Plašil se do hry nedostal.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:

Monako - Caen 2:0 (21. Keita, 59. Falcao z pen.), Amiens - Bordeaux 1:0 (64. N'Gosso), Angers - Toulouse 0:1 (38. Diop), Mety - Dijon 1:2 (45. Roux - 10. Varrault, 49. Sliti), Nantes - Guingamp 2:1 (9. Awaziem, 86. Touré - 70. Camara), Rennes - Lille 1:0 (6. Bourigeaud).