Místo Sparty Francie. Sneijder se po odchodu z Turecka domluvil s Nice

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 8. 2017 19:24
Nizozemský záložník Wesley Sneijder, o kterého se zajímala i pražská Sparta, bude hrát po odchodu z Galatasaraye Istanbul ve francouzském Nice. Dohodl se na roční smlouvě.
Wesley Sneijder v dresu nizozemské reprezentace
Wesley Sneijder v dresu nizozemské reprezentace | Foto: ČTK

Nice - Nizozemský záložník Wesley Sneijder bude hrát po odchodu z Galatasaraye Istanbul za Nice. S třetím celkem minulého ročníku francouzské ligy se třiatřicetiletý fotbalista, o kterého se zajímala i pražská Sparta, domluvil na roční smlouvě.

Vicemistr světa z roku 2010 Sneijder skončil v Galatasarayi v polovině července, kdy se domluvil na ukončení smlouvy. Bývalý hráč Ajaxu, Interu Milán nebo Realu Madrid se vzdal 4,5 milionu eur (117 milionů korun), které mu kontrakt do roku 2018 zaručoval.

 

Právě se děje

před 25 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy