Milánské derby gól nenabídlo, střelec minulých týdnů Icardi tentokrát šance pálil

4. 4. 2018 21:17
Milánské kluby AC a Inter se v 27. kole italské ligy rozešly smírně. Kapitán Inter Mauro Icardi neproměnil dvě velké příležitosti.
Brankář Interu Milán Samir Handanovič v akci
Brankář Interu Milán Samir Handanovič v akci | Foto: Reuters

Řím - Milánské derby ve 27. kole italské fotbalové ligy skončilo bezbrankovou remízou, poté co kapitán Interu Mauro Icardi nevyužil dvě velké šance. Inter zůstal v tabulce Serie A na čtvrtém místě, které jako poslední zajišťuje postup do Ligy mistrů. AC je šestý s odstupem osmi bodů za svým městským rivalem.

Icardi, jenž je s 24 góly druhým nejlepším střelcem ligy, byl smutným hrdinou zápasu. V posledních dvou duelech nastřílel argentinský útočník šest gólů, dnes ale neproměnil ani vyložené příležitosti a o jednu trefu přišel až po rozhodnutí u videa. Ve 38. minutě se už hráči Interu radovali z vedení a míč byl ve středovém kruhu, ale Icardiho branka nebyla po zhlédnutí záznamu uznána kvůli ofsajdu.

Na začátku druhé půle měl Icardi další šanci po centru Antonia Candrevy, ale z pěti metrů netrefil prázdnou branku. V 68. minutě málem skóroval Patrick Cutrone, jeho nůžky ve stylu Cristiana Ronalda však nebyly uznány kvůli ofsajdu.

V nastavení mohl Icardi přece jen strhnout vítězství na stranu Interu, ale ve skluzu opět těsně minul odkrytou branku, tentokrát zhruba ze dvou metrů.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Benevento - Hellas Verona 3:0 (66. a 84. Diabaté, 25. Letizia), AC Milán - Inter Milán 0:0, Chievo - Sassuolo 1:1 (72. Giaccherini - 90.+5 Cassata), FC Turín - Crotone 4:1 (16., 36. a 68. Belotti, 20. Falqué - 90. Faraoni).

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.