Fotbalisté v Mexiku nechtěli hrát. Soupeř měl pochopení minutu, pak jim dal dva góly

19. 10. 2019 11:49
Fotbalisté Veracruzu v mexické lize protestovali proti vlastnímu vedení, které v posledních měsících hráčům nevyplácí mzdu. Nechali si dát dva góly a utkání proti Tigres prohráli 1:3.
Fotbalisté mexického Veracruzu si nechali dát od Tigres na začátku utkání dva góly. | Video: Youtube.com

Zápas 14. kola nejvyšší mexické fotbalové soutěže mezi Veracruzem a Tigres měl bizarní zápletku. Domácí hráči se rozhodli reagovat na neutěšenou finanční situaci svého klubu, který jim za služby neplatí, vskutku netradiční formou.

Po zahájení utkání na hřišti nehybně stáli. Ani hostující soupeři nejdříve nejevili zájem o hru, ale po minutě začal jeden z hráčů napadat brankáře Sebastiána Jurada. Gólman Veracruzu balon odkopl a hosté začali hrát.

Eduardo Vargas brzy zakončil střelou z dálky do prázdné branky. Za další dvě minuty přidal protestujícím domácím druhou branku André-Pierre Gignac, reprezentant Francie na mistrovství světa 2010 a Euru 2016, pro kterého znamenala zvláštní trefa jubilejní stý gól v mexické lize.

Poté už se aktivně zapojili i fotbalisté Veracruzu, ale v osmé minutě opět inkasovali z kopačky Vargase potřetí a v závěru druhého poločasu Colin Kazim-Richards už jen snížil na konečných 1:3. Tigres se posunuli na třetí místo, zato Veracruz zůstal suverénně na chvostu elitní mexické ligy.

"Styděl jsem se, hlavně kvůli fanouškům. Hráči chtěli poslat zprávu, chtěli rozvířit debatu, mají na to právo. Ale takhle budeme zase pro smích před celým Mexikem a celým světem," řekl vlastník Veracruzu Fidel Kari.

Po zápase se vedle protestu domácích rozebíral také přístup fotbalistů Tigres, kteří po minutě přestali brát na revoltu Veracruzu ohled. "Dobře věděli, že začneme hrát po třech minutách. Je to smutné. Všichni jsme profesionálové, viděli jste, co se stalo," podotkl domácí Carlos Salcido.

Bývalý dlouholetý mexický reprezentant byl rozhořčený, protože hosté se s domácími před zápasem společně vyfotili na znamení vzájemné solidarity, ale pak využili protestu Veracruzu a získali cenný náskok.

"Pokud na nás chtějí svalovat zodpovědnost za svůj protest, myslím, že je to chyba. Respektovali jsme, co nám předložili před zápasem, a pak jsme začali hrát," opáčil kapitán Tigres Guido Pizarro s tím, že podle něj měla stávka domácích trvat jen 60 sekund, nikoliv tři nebo pět minut.

Pří odchodu ze hřiště hráči Veracruzu soupeřům ironicky zatleskali.

Salcido prozradil, že na výplatu čeká pět nebo šest měsíců a že klub má doslova existenční problémy, co se týče zázemí a vybavení. Po porážce od Tigres prodloužil Veracruz rekordní sérii nezdarů v mexické lize na 40 utkání bez výhry. Naposled zvítězil v srpnu minulého roku.