Messiho otec jednal s Barcelonou, ale průlomu nedosáhl

ČTK ČTK
2. 9. 2020 22:15
Hodinu a půl jednal dnes otec Lionela Messiho Jorge s vedením Barcelony. Ve sporu argentinské fotbalové hvězdy s klubem však schůzka žádný posun nepřinesla. Barcelona odmítá jednat o odchodu třiatřicetiletého kanonýra. Messiho otec po příletu z Argentiny prohlásil, že pro jeho syna je těžké zůstat na Camp Nou.
Jorge Messi, otec Lionela Messiho
Jorge Messi, otec Lionela Messiho | Foto: Reuters

Messi minulý týden faxem oznámil vedení Barcelony, že chce po 20 letech odejít. V neděli se nepodrobil předsezonní lékařské prohlídce a povinným testům na koronavirus a tento týden se nezapojil do přípravy pod novým trenérem Ronaldem Koemanem.

Šestinásobný vítěz Zlatého míče se odvolává na klauzuli ve smlouvě, že může před posledním rokem odejít zadarmo. Lhůta pro její uplatnění vypršela 10. června, kdy měla oficiálně skončit sezona španělské ligy, jež se ale kvůli pandemii koronaviru nakonec hrála až do července. Liga mistrů pokračovala do srpna. Podle Messiho právníků mohl hráč klauzuli využít až nyní po skutečném konci sezony.

Barcelona však trvá na tom, že Messi je nadále jejím hráčem. Případní zájemci o argentinskou hvězdu musejí zaplatit výstupní klauzuli ve výši 700 milionů eur. Messi má smlouvu ještě na jednu sezonu. Letos byl však rozčarován výsledky Barcelony, která poprvé od roku 2008 nezískala žádnou trofej. Podle spekulací by Argentinec mohl odejít do Manchesteru City, který trénuje někdejší kouč Barcelony Pep Guardiola.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy