Messi začal na lavičce, pak dvěma góly zařídil výhru nad Betisem

7. 11. 2020 18:23
Barcelona se po čtyřech zápasech znovu dočkala vítězství ve španělské fotbalové lize, v 9. kole si poradila doma 5:2 s Betisem Sevilla. Dvěma góly se na tom podílel hvězdný Lionel Messi, který začal utkání překvapivě pouze na lavičce a do hry se dostal až po změně stran.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Barcelonu poslal do vedení v 22. minutě Ousmane Dembélé po přihrávce Antoinea Griezmanna, který o pár minut později neproměnil pokutový kop. Betis toho využil krátce před pauzou, kdy vyrovnal Antonio Sanabria.

Do druhého poločasu už nastoupil i Messi, který nahradil Ansu Fatiho a měl výrazný podíl na vítězství katalánského velkoklubu. Nejprve chytře pustil míč po centru Jordiho Alby na nabíhajícího Griezmanna, který zaznamenal gól a asistenci v jednom zápase poprvé v tomto roce. Třetí branku Barcelony vstřelil Messi sám z pokutového kopu, za hru rukou byl navíc vyloučen Aissa Mandi.

Betis se ani v oslabení nevzdal a dokázal ještě snížit zásluhou Lorena, to ale bylo z jeho strany vše. Výhru domácích pojistil v 82. minutě Messi, jenž se v této sezoně poprvé trefil ze hry, a v závěru se prosadil ještě Pedri.

Barcelona se posunula na osmé místo o bod za svého dnešního soupeře, oproti Betisu má ale o dva zápasy méně.

Rozhodující okamžik zápasu Sevilla - Pamplona přišel po hodině hry. Lucas Ocampos byl faulován v pokutovém území, penaltu mu ale chytil Sergio Herrera. Gólman Pamplony však opustil při zákroku brankovou čáru příliš brzy, penalta se opakovala a na druhý pokus už se argentinský útočník nezmýlil.

Za Atlético skórovali hráči s vynikající aktuální formou. Dva góly vstřelil Joao Felix, jenž dal v posledních čtyřech zápasech šest branek. Třetí gól v pátém utkání pak zaznamenal záložník Marcos Llorente a pátou ligovou trefu po letním příchodu z Barcelony vstřelil Luis Suárez.

Atlético bodově dotáhlo dosud vedoucí San Sebastian, ale má lepší skóre a navíc zápas k dobru. Cádiz prohrál po pěti zápasech a je šestý.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Huesca - Eibar 1:1 (67. Mir - 38. Burgos), FC Barcelona - Betis Sevilla 5:2 (61. z pen. a 82. Messi, 22. Dembélé, 49. Griezmann, 90. Pedri - 45.+3 Sanabria, 73. Loren), FC Sevilla - Pamplona 1:0 (59. Ocampos z pen.), Atlético Madrid - Cádiz 4:0 (8. a 90. Joao Felix, 22. Llorente, 51. Suárez).

1. Atlético Madrid 7 5 2 0 17:2 17
2. San Sebastian 8 5 2 1 18:4 17
3. Real Madrid 7 5 1 1 13:5 16
4. Villarreal 8 4 3 1 10:8 15
5. Granada 7 4 2 1 9:9 14
6. Cádiz 9 4 2 3 8:10 14
7. Betis Sevilla 9 4 0 5 12:17 12
8. FC Barcelona 7 3 2 2 15:8 11