Fantastický Ronaldo. Devítigólovou přestřelku na San Bernabeu podpořil hned čtyřmi zásahy

18. 3. 2018 23:00
Lionel Messi pomohl Barceloně k výhře 2:0 nad Bilbaem, už devět sezon za sebou dokázal nastřílet minimálně pětadvacet gólů.
Cristiano Ronaldo si odnáší míč, kterým nasázel čtyři góly do sítě Girony
Cristiano Ronaldo si odnáší míč, kterým nasázel čtyři góly do sítě Girony | Foto: Reuters

Madrid - Parádní představení si přichystal Cristiano Ronaldo na utkání 29. kola španělské ligy. Portugalský útočník přispěl čtyřmi góly k vítězství Realu Madrid 6:3 nad Gironou.

Ronaldo v první části sezony nemohl najít dřívější formu, jarní polovina ročníku mu ale vychází na výbornou. V posledních deseti soutěžních zápasech nastřílel 19 branek. Kanonádu proti Gironě odstartoval už v 11. minutě po Kroosově přihrávce.

O chvíli později domácí rozvlnili síť podruhé, Vázquezovi však gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. V 29. minutě na druhé straně zakončil hlavou Stuani a do šaten šly týmy za nerozhodného stavu.

Krátce po přestávce ale znovu zaúřadoval Ronaldo a Real převzal otěže zápasu. Po Ronaldově přihrávce skóroval na 3:1 Vázquez a vzápětí Portugalec z dorážky zkompletoval svůj jubilejní 50. hattrick za klub a reprezentaci.

Zatímco v předchozích třech zápasech Girona udržela čisté konto a získala plný počet bodů, dnes musel brankář Bono lovit míč ze sítě šestkrát. Za Real se prosadili ještě Bale a znovu Ronaldo.

V čele tabulky jsou ale s luxusním náskokem fotbalisté Barcelony, kteří zvítězili 2:0 nad Bilbaem. Katalánci jsou nadále bez porážky, třetí utkání po sobě vyhráli bez inkasované branky a mají jedenáctibodový náskok před Atlétikem Madrid, které ztratilo vedení v závěru duelu na hřišti Villarrealu a prohrálo 1:2.

Katalánský klub rozhodl o tříbodovém zisku v úvodní půlhodině. V osmé minutě otevřel skóre po Albově přihrávce Alcácer. O chvíli později mohl zvýšit Coutinho, jeho rána ale skončila na břevně.

Domácí se znovu radovali ve 30. minutě, když svůj 25. gól v ročníku dal Messi. Tohoto milníku argentinský kanonýr dosáhl v deváté ligové sezoně po sobě.

Barcelona tak zvládla střetnutí, v němž jí chyběli zraněný Busquets nebo vykartovaný uruguayský střelec Suárez.

Sevilla v týdnu vyřadila Manchester United v osmifinále Ligy mistrů, ovšem dnes podlehla na hřišti Leganes 1:2 a přišla o páté místo. Na to se posunul Villarreal. S Atlétikem od 20. minuty prohrával, když se z penalty přesně k pravé tyči trefil Griezmann. Zvýšit na 2:0 pro hosty mohl Koke, jeho střela však skončila na tyči. Domácímu kouči Javieru Callejovi se ale povedlo střídání. V 74. minutě poslal do hry Ünala, který dvěma góly otočil skóre. Villarreal tak pošesté v řadě s Atlétikem bodoval.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Real Madrid - Girona 6:3 (11., 47., 64. a 90.+1 Ronaldo, 59. Vázquez, 86. Bale - 29. a 67. Stuani, 88. Juanpe), FC Barcelona - Bilbao 2:0 (8. Alcácer, 30. Messi), Leganés - FC Sevilla 2:1 (41. Bustinza, 69. Eraso - 90.+1 Layún), Vigo - Málaga 0:0, Villarreal - Atlético Madrid 2:1 (82. a 90.+1 Ünal - 20. Griezmann z pen.).