Messi se konečně trefil. Gólem skončila ve francouzské lize až jeho devatenáctá rána

20. 11. 2021 19:23
Lionel Messi se dočkal první trefy ve francouzské fotbalové lize. Hvězdný Argentinec pomohl ve 14. kole k domácímu vítězství oslabeného Paris St. Germain 3:1 nad Nantes.
Lionel Messi slaví svůj první gól ve francouzské lize
Lionel Messi slaví svůj první gól ve francouzské lize | Foto: Reuters

Pařížané vedli od druhé minuty zásluhou Mbappého, situaci jim ale zkomplikoval v 65. minutě ostrý faul gólmana Navase, po kterém byl Kostaričan vyloučen a do branky musel náhradník Rico.

Přesilovku využil Kolo Muani, ale v 82. minutě rozhodl vlastním gólem Appiah.

Messi se prosadil v samém závěru, kdy si typickým způsobem navedl míč na levou nohu a prudkým obstřelem na zadní tyč nedal brankáři šanci.

Šestinásobný držitel Zlatého míče čekal na první ligovou trefu ve Francii i vinou zranění pět zápasů, dosud se prosadil pouze třikrát v Lize mistrů. V síti skončila až jeho 19. střela v Ligue 1.

Francouzská fotbalová liga - 14. kolo:

Paris St. Germain - Nantes 3:1 (2. Mbappé, 82. vlastní Appiah, 87. Messi - 76. Kolo Muani).

1. Paris St. Germain 14 12 1 1 32:14 37
2. Lens 13 7 3 3 25:14 24
3. Nice 13 7 3 3 23:10 23
4. Marseille 13 6 5 2 20:12 23
5. Rennes 13 6 4 3 22:12 22
6. Montpellier 13 5 4 4 21:19 19
7. Monako 14 5 4 5 19:18 19
8. Lyon 13 5 4 4 21:21 19