7. 10. 2018 23:02
Suverénní jízda Paris St. Germain francouzskou ligou pokračuje. Pařížané v devátém kole Ligue 1 deklasovali Lyon 5:0. O čtyři branky se v průběhu třinácti minut druhé půle postaral Kylian Mbappé.
Kylian Mbappé a Neymar slaví gól PSG
Kylian Mbappé a Neymar slaví gól PSG | Foto: Reuters

Paříž - Vycházející superstar světového fotbalu Kylian Mbappé se ve francouzské lize blýskl čtyřmi góly v rozpětí pouhých 13 minut. Pomohl tak Paris St. Germain k jasné výhře 5:0 nad Lyonem. PSG tak vyhrál i devátý zápas sezony a vytvořil nový rekord soutěže.

Devatenáctiletý Mbappé byl u všeho podstatného. V 8. minutě vybojoval penaltu, ze které otevřel skóre Neymar. Následně šel pařížský celek do deseti po ostrém faulu Kimpembeho. Ale ještě do poločasu opět srovnal síly Mbappé, na němž se vyfauloval Tousart.

Podívejte se na všechny čtyři Mbappého branky do sítě Lyonu:

Druhá půle se změnila v Mbappého show. Mladý Francouz se nejprve trefil střelou, která se odrazila od obou tyčí, než skončila v brance. O pět minut později zužitkoval Marquinhosovu přihrávku před prázdnou branku a následně po úniku zkompletoval hattrick za osm minut. V roce 2005 dal ale rychlejší hattrick Matt Moussilou, a to už za pět minut v dresu Lille.

Mbappému nicméně druhý ligový hattrick kariéry nestačil a přidal ještě čtvrtý gól. Čtyřmi góly za 13 minut dal vzpomenout na mimořádný výkon Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov, který před třemi roky stihl v německé lize dokonce pět branek za devět minut.

V tomto kalendářním roce je Mbappé už třetím čtyřgólovým střelcem v Ligue 1. V březnu se to podařilo Alassaneovi Pléaovi z Nice, v lednu pak Mbappého spoluhráči Neymarovi. Nyní se Mbappé a Neymar dělí o vedení v tabulce střelců s osmi zásahy.

Aktuální Mbappého statistiky v dospělém fotbale. Dvacet mu přitom bude až v prosinci.

Francouzská fotbalová liga - 9. kolo:

Bordeaux - Nantes 3:0 (7. a 44. z pen. Kamano, 6. Karamoh), Marseille - Caen 2:0 (36. Mitroglu, 45. Thauvin), Monako - Rennes 1:2 (49. Falcao - 14. Da Silva, 77. Ben Arfa), Paris St. Germain - Lyon 5:0 (61., 66., 69. a 74. Mbappé, 9. Neymar z pen.).

1 Paris St. Germain 9 9 0 0 32:6 27
2 Lille 9 6 1 2 17:7 19
3 Marseille 9 5 1 3 21:16 16
4 Montpellier 9 4 4 1 12:7 16
5 St. Etienne 9 4 3 2 11:12 15
6 Lyon 9 4 2 3 14:12 14
7 Bordeaux 9 4 2 3 13:11 14
8 Toulouse 9 3 4 2 10:12 13