Matějů v premiéře za Benátky asistoval, jeho tým ale podlehl Sassuolu

Aktualizováno 6. 3. 2022 22:57
Reprezentační obránce Aleš Matějů se v 28. kole dočkal debutu v italské fotbalové lize, ani jeho asistence ale neodvrátila domácí porážku Benátek 1:4 se Sassuolem. Hostům pomohly k vítězství tři proměněné penalty. Novým lídrem soutěže je AC Milán po výhře 1:0 v Neapoli. Juventus si doma poradil 1:0 se Speziou.
Aleš Matějů.
Aleš Matějů. | Foto: Dalibor Sosna

Verona bez zraněného Antonína Baráka hrála 1:1 na hřišti Fiorentiny. David Zima přihlížel z lavičky bezbrankové remíze FC Turín v Boloni.

Přímý souboj o první příčku mezi Neapolí a AC Milán rozhodl v 49. minutě Giroud, který tečoval do branky Calabriovu střelu. Pětatřicetiletý francouzský útočník střílí v posledních týdnech důležité góly, dokonce dvakrát se trefil při pohárové výhře s Laziem i při triumfu v derby nad Interem.

Právě před městským rivalem mají "Rossoneri" v čele dvoubodový náskok, Inter má ale zápas k dobru. Neapol je o tři body zpět třetí.

Sassuolo poslal do vedení už ve druhé minutě Raspadori, jenž se ve venkovním zápase trefil v této sezoně poosmé. Po půlhodině už to bylo o tři branky, Berardi a Scamacca totiž proměnili pokutové kopy nařízené za ruku ve vápně a faul brankáře Romera.

V 34. minutě dal domácím naději Henry, jenž si naskočil na prudký centr Matějů a hlavou snížil, po změně stran ale proměnil další penaltu opět Berardi. V závěru dostali šanci zahrávat pokutový kop i domácí, Consigli ale Aramua vychytal. Sassuolo si připsalo třetí výhru v řadě a je desáté, Benátky zůstávají poslední.

Juventus neprohrál v Serii A čtrnáctý duel po sobě, jedinou branku v souboji s šestnáctým týmem soutěže vstřelil v 21. minutě Morata. "Stará dáma" si upevnila čtvrtou příčku, na vedoucí AC Milán ztrácí v neúplné tabulce sedm bodů.

Verona v souboji sousedů ze středu tabulky prohrávala po Piatekově trefě z desáté minuty, záhy ale srovnal z penalty svým desátým gólem v sezoně Caprari. Hellas má v lize tři desetigólové střelce, kromě italského útočníka ještě Simeoneho (15) a Baráka (10). V pěti elitních evropských ligách se takhle úderným ofenzivním triem může pyšnit pouze Liverpool (Salah 19, Jota 12, Mané 12).

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

FC Janov - Empoli 0:0, Benátky - Sassuolo 1:4 (34. Henry - 17. z pen. a 71. z pen. Berardi, 2. Raspadori, 29. Scamacca z pen.), Boloňa - FC Turín 0:0, Fiorentina - Hellas Verona 1:1 (10. Piatek - 20. Caprari z pen.), Juventus Turín - Spezia 1:0 (21. Morata), Neapol - AC Milán 0:1 (49. Giroud).

1. AC Milán 28 18 6 4 54:29 60
2. Inter Milán 27 17 7 3 60:22 58
3. Neapol 28 17 6 5 49:20 57
4. Juventus Turín 28 15 8 5 42:25 53
5. Bergamo 27 13 8 6 50:31 47
6. AS Řím 28 14 5 9 46:34 47
7. Lazio Řím 28 13 7 8 57:42 46
8. Fiorentina 27 13 4 10 46:37 43