Marega v portugalské lize vstřelil vítězný gól, pak kvůli rasistům opustil hřiště

ČTK ČTK
17. 2. 2020 12:53
Fotbalista Moussa Marega kvůli údajným rasistickým urážkám opustil hřiště během nedělního zápasu portugalské ligy v Guimaraesi.

Útočník Porta byl na odchodu krátce poté, co vstřelil vítězný gól na 2:1, ale spoluhráči i soupeři se mu v cestě do šatny snažili všemožně zabránit. Kouč Sérgio Conceicao po incidentu reprezentanta Mali raději vystřídal.

Osmadvacetiletý Marega tvrdil, že ho fanoušci uráželi opičími skřeky a dalšími rasistickými posměšky. V reakci na to si fotbalista z Mali po vstřelení branky poplácal ruku, zřejmě v narážce na barvu kůže, za což dostal žlutou kartu. Conceicao také tvrdil, že Marega byl terčem posměšků už od rozcvičky.

"Uráželi ho ještě předtím, než zápas začal. Jsme rozhořčeni tím, co se stalo," uvedl trenér ligového vicemistra Porta. V této sezoně zatím za rivalem Benficou jeho tým zaostává o bod.

Sám Marega později na Instagram napsal rozhořčený vzkaz, ve kterém označil rasistické fanoušky za "idioty" a současně se obul do rozhodčích, kteří ho prý nedostatečně chránili a naopak mu dali žlutou kartu za to, že se hlásil k barvě své pleti. "Doufám, že už vás nikdy nepotkám, vy ostudy," napsal Marega na Instagram. 

 

Právě se děje

před 40 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy