Mané a De Ligt skórovali v přípravě hned při debutu za Bayern

21. 7. 2022 9:07
Hvězdní fotbalisté Sadio Mané a Matthijs de Ligt ozdobili v přípravě debut v dresu Bayernu Mnichov góly. Německý mistr na úvod krátkého turné v USA deklasoval ve Washingtonu 6:2 místní tým DC United.
Sadio Mané
Sadio Mané | Foto: Reuters

Bývalý liverpoolský útočník Mané by měl v Bayernu zacelit díru po dvojnásobném nejlepším fotbalistovi světa Robertu Lewandowském, jenž přestoupil do Barcelony. Senegalec hned zastoupil polského kanonýra v roli penaltového exekutora a už v 5. minutě otevřel z pokutového kopu skóre.

Ještě méně času potřeboval na svoji první trefu De Ligt, jenž po příchodu z Ajaxu trénoval s novými spoluhráči poprvé teprve dopoledne před zápasem. Nizozemský obránce přišel na hřiště po přestávce, kdy trenér Julian Nagelsmann poslal na trávník kompletně novou jedenáctku, a skóroval nohou po rohu už po půldruhé minutě. V 73. minutě ale musel dvaadvacetiletý šéf obrany kvůli zranění střídat.

DC United, jenž je nejhorším týmem sezony MLS, ještě nevedl nový trenér Wayne Rooney. Bývalý anglický kanonýr a hráč washingtonského klubu stále čeká na pracovní povolení.

V sobotu podstoupí Bayern v USA podle všeho mnohem náročnější test, střetne se s anglickým mistrem Manchesterem City, který vede jeho bývalý kouč Pep Guardiola.