Manchester United zdolal Watford 3:0, Arsenal přestřílel Everton

Aktualizováno 23. 2. 2020 19:44
Fotbalisté Manchesteru United porazili v 27. kole anglické ligy předposlední Watford 3:0 a na čtvrtou Chelsea, která drží poslední příčku zajišťující start v Lize mistrů, ztrácejí tři body. Stejným poměrem zvítězil nad posledním Norwichem osmý Wolverhampton, jenž za United zaostává o dva body. Arsenal porazil Everton 3:2 a posunul se na deváté místo.
Anthony Martial (Manchester United)
Anthony Martial (Manchester United) | Foto: Reuters

Manchester poslal do vedení tři minuty před koncem úvodního poločasu z penalty Fernandes. Portugalský záložník po lednovém přestupu ze Sportingu Lisabon skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání za United poprvé. V součtu s působením ve Sportingu proměnil 13. penaltu za sebou.

"Je rychlejší, než vypadá. Jsem nadšený, že ho mám v týmu. Okamžitě mužstvo oživil a chce dirigovat tempo zápasu," prohlásil o Fernandesovi pro BBC trenér "Rudých ďáblů" Ole Gunnar Solskjaer.

Po přestávce Watford srovnal, video ale odhalilo, že brance předcházela ruka. Domácí drama nepřipustili a Anthony Martial a Mason Greenwood pohlednými góly diváky na Old Trafford uklidnili.

K triumfu Wolverhamptonu přispěl dvěma trefami v prvním poločase Diogo Jota, který ve čtvrtek v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy vsítil Espaňolu Barcelonu hattrick. Po přestávce se prosadil Raúl Jiménez.

Everton poslal do vedení po 49 vteřinách výstavními "nůžkami" Dominic Calvert-Lewin. "Kanonýři" inkasovali v úvodní minutě podruhé v dějinách Premier League a poprvé od srpna 2007. Edward Nketiah a Pierre-Emerick Aubameyang však během šesti minut obrátili skóre na stranu londýnského celku. Ve čtvrté minutě nastavení první půle srovnal Richarlison.

Po necelé půlminutě druhého dějství rozhodl o vítězství domácích Aubameyang. Teprve potřetí v historii soutěže se stalo, že by v prvních minutách obou poločasů padl gól.

Arsenal neprohrál v lize už posedmé v řadě a celkově v desátém soutěžním duelu po sobě. Naopak "Karamelky" našly v Premier League přemožitele po pěti utkáních.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Manchester United - Watford 3:0 (42. Fernandes z pen., 58. Martial, 75. Greenwood), Wolverhampton - Norwich 3:0 (19. a 30. Jota, 49. Jiménez), Arsenal - Everton 3:2 (33. a 46. Aubameyang, 27. Nketiah - 1. Calvert-Lewin, 45.+4 Richarlison).