Manchester United zahájil sezonu výhrou nad Leicesterem. Marseille sestřelila Toulouse

10. 8. 2018 23:04
Manchester United porazil v prvním kole Premier League Leicester 2:1. Ve francouzské lize zvítězila Marseille nad Toulouse 4:0.
Radost fotbalistů Manchesteru United.
Radost fotbalistů Manchesteru United. | Foto: Reuters

Manchester - Nová sezona anglické ligy odstartovala výhrou fotbalistů Manchesteru United 2:1 nad šampionem z roku 2016 Leicesterem. O branky vítězů se postarali Paul Pogba a Luke Shaw, který vstřelil první gól v seniorské kariéře, a to ve svém 141. soutěžním utkání. Za hosty v nastavení snížil Jamie Vardy.

Fanoušci na první gól nového ročníku Premier League nemuseli dlouho čekat. Už ve 2. minutě zahrál obránce Leicesteru Amartey ve vápně rukou a sudí nařídil pokutový kop. Čerstvý mistr světa Pogba zachoval klid a poslal míč do horního rohu branky.

United od roku 2009 neprohráli ligový zápas, ve kterém vedli, tentokrát jim k tomu hodně pomohl i brankář De Gea, jenž zlikvidoval šanci Maddisona. Domácí uklidnil až sedm minut před koncem Shaw, který si po Matově přihrávce obhodil obránce a z úhlu propálil brankáře Schmeichela.

Leicester se sice snažil, ale dosáhl jen na snížení, když se centr odrazil ke střídajícímu Vardymu a zkušený útočník hlavou korigoval.

Trenér Manchesteru José Mourinho tak bodoval v každém z 18 zahajovacích zápasů nové sezony, z nichž jedenáct vyhrál.