Manchester United pod Solskjaerem dál vítězí, Chelsea ztratila

2. 1. 2019 23:11
Fotbalisté Manchesteru United ve 21. kole anglické ligy porazili Newcastle na jeho hřišti 2:0 a vyhráli i čtvrté utkání pod trenérem Olem Gunnarem Solskjaerem. Rudí ďáblové zůstali na šestém místě tabulky. Čtvrtá Chelsea doma remizovala 0:0 se Southamptonem a zaváhala po dvou výhrách za sebou.
Smutný Césc Fabregas po bezbrankové remíze Chelsea se Southamptonem
Smutný Césc Fabregas po bezbrankové remíze Chelsea se Southamptonem | Foto: Reuters

Nor se stal teprve druhým koučem v historii manchesterského klubu, který zvítězil v úvodních čtyřech ligových zápasech. Před nástupcem Josého Mourinha to dokázal jenom legendární Matt Busby v sezoně 1946/47.

United pomohl k vedoucímu gólu slovenský brankář Newcastlu Martin Dúbravka. Bývalému gólmanovi Liberce a Sparty v 64. minutě vypadl míč po Rashfordově přímém kopu a střídající Romelu Lukaku zblízka nezaváhal. Deset minut před koncem pojistil vítězství hostů druhým zásahem Marcus Rashford, kterého v ideální pozici našel další náhradník Alexis Sánchez.

Chelsea sice měla nad Southamptonem převahu, ale hosty výrazně podržel brankář Angus Gunn, jenž zneškodnil i dvě velké šance Edena Hazarda. V 70. minutě Álvaro Morata dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Český reprezentant Matěj Vydra pouze z lavičky Burnley sledoval vítězství 2:1 na hřišti Huddersfieldu. Poslední mužstvo tabulky prohrálo poosmé za sebou a ztrácí osm bodů na první nesestupovou pozici.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Chelsea - Southampton 0:0, Huddersfield - Burnley 1:2 (33. Mounie - 40. Wood, 74. Barnes), West Ham United - Brighton 2:2 (66. a 68. Arnautovic - 56. Stephens, 58. Duffy), Wolverhampton - Crystal Palace 0:2 (83. Ayew, 90.+5 Milivojevič z pen.), Bournemouth - Watford 3:3 (34. Aké, 37. Wilson, 40. Fraser - 14. a 27. Deeney, 38. Sema), Newcastle - Manchester United 0:2 (64. Lukaku, 80. Rashford).

1. Liverpool 20 17 3 0 48:8 54
2. Tottenham 21 16 0 5 46:21 48
3. Manchester City 20 15 2 3 54:16 47
4. Chelsea 21 13 5 3 38:16 44
5. Arsenal 21 12 5 4 46:31 41
6. Manchester United 21 11 5 5 43:32 38
7. Leicester 21 9 4 8 25:23 31
8. Watford 21 8 5 8 30:31 29