Manchester United padl v odvetě semifinále ligového poháru v Hullu. Přesto postupuje do finále

Aktualizováno 26. 1. 2017 23:10
Manchester United padl v odvetě semifinále anglického ligového poháru v Hullu 1:2, ale vzhledem k vítězství 2:0 v úvodním zápase postoupili United do finále.
Paul Pogba se trefil do sítě Hullu
Paul Pogba se trefil do sítě Hullu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United se probojovali do finále Ligového poháru, i když po 17 zápasech skončila jejich série bez porážky. V odvetném semifinálovém utkání na hřišti Hullu dnes podlehli 1:2, ale díky vítězství 2:0 v prvním zápase si zajistili postup. Jejich soupeřem 26. února ve Wembley bude Southampton, který ve středu vyřadil Liverpool.

Manchester prohrával s předposledním týmem anglické ligy od 35. minuty, kdy Tom Huddlestone proměnil penaltu. Ve druhém poločase vyrovnal sedmým gólem v sezoně Paul Pogba, který je po Zlatanu Ibrahimovicovi (19) druhým nejlepším střelcem United, ale pět minut před koncem vykřesal domácím naději Oumar Niasse. Další branku, která by znamenala prodloužení, už Hull nepřidal.

I tak si připsal cennou výhru nad Manchesterem, který prohrál poprvé od začátku listopadu, kdy v Evropské lize podlehl na hřišti Fenerbahce Istanbul. "Rudí ďáblové" mohou do své bohaté sbírky přidat pátý Ligový pohár. Southampton bude hrát o druhou trofej v klubové historii 41 let po triumfu v Anglickém poháru.

Trenéra Manchesteru Josého Mourinha čeká už desáté finále domácí pohárové soutěže s pátým různým týmem. Sedmkrát proměnil bývalý kouč Chelsea, Realu Madrid, Interu Milán a FC Porto účast ve vítězství.

Semifinále fotbalového anglického Ligového poháru - odveta:

Hull - Manchester United 2:1 (1:0)

Branky: 35. Huddlestone, 85. Niasse - 66. Pogba. První zápas 0:2, postoupil Manchester.

Ve finále se Manchester utká se Southamptonem.