Zahraniční ligy: Manchester United ovládl šlágr, ukončil vítěznou šňůru Arsenalu

4. 9. 2022 19:55
Fotbalisté Manchesteru United pokračují ve vítězné sérii, v 6. kole anglické ligy zdolali vedoucí Arsenal 3:1. Dva góly a asistenci zaznamenal útočník Marcus Rashford. Arsenal po pěti výhrách poprvé ztratil body.
Fotbalisté Manchesteru United slaví další gól v síti Arsenalu
Fotbalisté Manchesteru United slaví další gól v síti Arsenalu | Foto: Reuters

Arsenal mohl na Old Trafford otevřít skóre, branka Martinelliho ze 12. minuty ale byla odvolána kvůli předcházejícímu faulu na Eriksena.

Vedení se tak ujali domácí, ke konci druhé půle Rashford přihrál Antonymu a druhá nejdražší posila v klubové historii se prosadila hned v prvním zápase po příchodu z Ajaxu Amsterdam.

Po hodině hry se londýnskému týmu podařilo vyrovnat, Jesus se sice ke střele nedostal, míč se ale odrazil k Sakovi a ten ho uklidil do branky.

Remízový stav trval pouze šest minut, protože Fernandes skvělou přihrávkou za obranu našel Rashforda, který poslal domácí opět do vedení.

Anglický útočník se mezi střelce zapsal znovu v 75. minutě, kdy zakončil protiútok po přihrávce Eriksena. Rashford se trefil dvakrát v jednom utkání poprvé od 17. prosince 2020 a zápasu se Sheffieldem.

Brighton porazil trápící se Leicester 5:2. Hosté přitom vstoupili do duelu skvěle a vedli již po 52 vteřinách, kdy Daka přihrávkou vyřadil celou obranu i gólmana Brightonu a Iheanacho zakončil do prázdné brány.

Po čtvrthodině už ale po vlastním gólu Thomase a trefě Caiceda vedli domácí. Leicester ještě do přestávky vyrovnal, Tielemans vyslal z vlastní půlky balon za obranu, kterého se zmocnil Daka - a skóroval.

Po změně stran už však dávali góly jenom domácí. Další obrat zařídil v 64. minutě Trossard, který následně vybojoval i pokutový kop. Ten proměnil s přehledem Mac Allister a v nastavení přidal argentinský záložník ještě pojistku z přímého kopu.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Manchester United - Arsenal 3:1 (66. a 75. Rashford, 35. Antony - 60. Saka), Brighton - Leicester 5:2 (71. z pen. a 90.+7 Mac Allister, 10. vlastní Thomas, 15. Caicedo, 64. Trossard - 1. Iheanacho, 33. Daka).

Hertha má první výhru

Fotbalisté Herthy Berlín si připsali v 5. kole bundesligy první ligovou výhru, na hřišti Ausburgu uspěli 2:0. Český záložník Vladimír Darida zůstal na lavičce hostů.

Hertha se dostala do vedení v 57. minutě, kdy si Lukébakio naskočil na centr a přesně se trefil hlavou. Pojistku přidali fotbalisté z Berlína ve třetí minutě nastavení: Selke v úniku předložil balon Richterovi, který kličkou položil Gikiewicze a zakončil do prázdné brány.

Augsburg nedokázal porazit dnešního soupeře pošesté za sebou a je na 16. místě. Hertha se posunula na 13. pozici.

Mohuč porazila venku 1:0 Mönchengladbach. Klíčový moment zápasu se odehrál v 53. minutě, kdy Itakura nedovoleně zastavil unikajícího Onisiwu, za což obdržel červenou kartu. Z následného přímého kopu rozhodl utkání Martín. Borussia utrpěla první prohru v sezoně.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Augsburg - Hertha Berlín 0:2 (57. Lukébakio, 90.+2 Richter), Mönchengladbach - Mohuč 0:1 (55. Martín).

Villarreal znovu neinkasoval

Fotbalisté Villarrealu ani ve čtvrtém zápase španělské ligy neinkasovali, na domácím hřišti porazili Elche 4:0.

Španělský reprezentační útočník Moreno mohl otevřít skóre ve 22. minutě, jeho trefa ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. Na regulérní gól ale čekal pouze čtyři minuty, když dorazil svou vlastní střelu. Vedení zvýšil Lo Celso trefou z ostrého úhlu.

Ve druhém dějství pokračovala dominance domácích, šance ale začali proměňovat až v úplném závěru. Z voleje se trefil francouzský záložník Coquelin. Ve třetí minutě nastavení stanovil konečné skóre zápasu Morales. Villarreal je se skóre 9:0 jediným týmem ze všech pěti evropských elitních lig, který ještě neinkasoval.

Valencie i Getafe v úvodních třech zápasech ligové soutěže zaznamenali pouze jednu branku, u domácích to ve vzájemném utkání však nebylo znát. Valencie totiž vedla již v 16. minutě 3:0 po brankách Lata, Lina a Castilleja. Poslední jmenovaný se za domácí prosadil poprvé po příchodu z AC Milán.

Zápas se nepovedl gólmanovi hostů Soriovi, třetí gól padl z jeho nepovedené rozehrávky a v 65. minutě neudržel hlavičku Nica mířící přímo na něj. O tři minuty později přidal po individuální akci pátý gól domácích Duro. I Getafe se nakonec prosadilo, v 78. minutě se z voleje trefil Álvarez.

Braithwaite ve čtvrtek přestoupil z Barcelony do týmu městského rivala z Espaňolu a poprvé se v novém dresu představil dnes v Bilbau. Debut se mu vydařil výborně, v 83. minutě ustál souboj proti přesile a střelou na přední tyč utkání rozhodl. Espaňol si připsal první výhru v ligové sezoně, Athletic naopak poprvé prohrál.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Pamplona - Vallecano 2:1 (54. Oroz, 90. García - 75. Lejeune), Bilbao - Espaňol Barcelona 0:1 (83. Braithwaite), Villarreal - Elche 4:0 (26. Moreno, 36. Lo Celso, 89. Coquelin, 90.+4 Morales), Valencie - Getafe 5:1 (7. Lato, 14. Lino, 16. Castillejo, 65. Nico, 68. Duro - 78. Álvarez Sosa).

Udine jednoznačně porazilo AS Řím

Fotbalisté Udine v 5. kole italské ligy porazili AS Řím doma jednoznačně 4:0 a připravili trenérovi José Mourinhovi nejvyšší porážku v Serii A.

Udine se dostalo do vedení už v úvodu po velké chybě Karsdorpa. Nizozemský obránce pod tlakem sklepl Pereyrův centr brankáři, což ale vystihl Udogie a ve skluzu zakončil pod břevno. V první půli mohl vyrovnat Dybala, z hranice malého vápna ale nedokázal překonat Silvestriho.

Domácí zvýšili v 56. minutě. Samardžič vystřelil z velké dálky a jeho skákavá střela Patríciovi překvapivě propadla. O čtyři minuty později mohli Římané snížit, Ibaňezova hlavička ale skončila na levé tyči. V závěru se domácí prosadili ještě dvakrát, nejprve se přesně trefil Pereyra a poté i Lovrič.

Na hřišti Spezie začali lépe hosté z Boloni. Arnautovic v 6. minutě obešel brankáře a prostřelil skluzujícího obránce. Domácím se podařilo zápas otočit, v nastavení první půle se z dálky trefil přesně k tyči Bastoni a v 54. si Schouten hlavou srazil centr do vlastní brány. Konečné skóre 2:2 stanovil Arnautovic opět z úniku, tentokrát střelou mezi nohy gólmana. S pěti góly v pěti zápasech je nejlepším střelcem tohoto ročníku.

Verona otočila zápas se Sampdorií v závěru první půle a vyhrála 2:1. Ve 40. minutě domácí inkasovali, když Caputo z otočky vystřelil na zadní tyč. Ve 44. minutě Henry hlavičkoval do břevna, od kterého se míč odrazil do brankářových zad a do sítě. Ve třetí minutě nastavení Doig dokonal obrat. Hellas poprvé zvítězil, Sampdoria na výhru stále čeká.

Cremona si díky bezbrankové remíze se Sassuolem připsala první bod v Serii A po 26 letech.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Cremona - Sassuolo 0:0, Spezia - Boloňa 2:2 (45.+2 Bastoni, 54. vlastní Schouten - 7. a 64. Arnautovic), Hellas Verona - Sampdoria Janov 2:1 (44. vlastní Audero, 45.+3 Doig - 40. Caputo), Udine - AS Řím 4:0 (5. Udogie, 56. Samardžič, 75. Pereyra, 82. Lovrič).

1. Neapol 5 3 2 0 12:4 11
2. AC Milán 5 3 2 0 10:5 11
3. Bergamo 4 3 1 0 7:2 10
4. Udine 5 3 1 1 9:5 10
5. AS Řím 5 3 1 1 6:5 10
6. Juventus Turín 5 2 3 0 7:2 9
7. Inter Milán 5 3 0 2 11:8 9
8. Lazio Řím 5 2 2 1 7:5 8