Manchester United hrál bez branek v Southamptonu

Aktualizováno 17. 5. 2017 23:35
Manchester United nastoupil k utkání bez větší motivace, neboť už nemůže v ligové tabulce skončit jinak než šestý.
Jack Stephens ze Southamptonu děkuje fanouškům po remíze s Manchesterem United.
Jack Stephens ze Southamptonu děkuje fanouškům po remíze s Manchesterem United. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United remizovali v dohrávce 28. kola Premier League 0:0 v Southamptonu a popáté za sebou v lize nevyhráli. Svěřenci trenéra Josého Mourinha mohli odjíždět bez bodu, ale domácí neproměnili penaltu.

Manchester United nastoupil k utkání bez větší motivace, neboť už nemůže v ligové tabulce skončit jinak než šestý. Pro Rudé ďábly je spíše než závěr Premier League důležitější finále Evropské ligy, v němž se příští středu utkají s Ajaxem Amsterodam.

Týden před stockholmským finále podal výborný výkon brankář Sergio Romero, jenž dostane přednost před tradiční jedničkou Davidem de Geou. Argentinský gólman už v 6. minutě chytil penaltu Manolu Gabbiadinimu odpískanou za ruku Erica Baillyho, k níž podle všeho došlo mimo pokutové území.

Romero si pak v průběhu zápasu připsal několik dalších zákroků a udržel čisté konto. Nejblíže vstřelení branky v dresu United byl v 71. minutě Anthony Martial, jenž trefil tyč.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Southampton - Manchester United 0:0.

Play off o postup do anglické fotbalové ligy, 1. kolo - odveta:

Sheffield Wednesday - Huddersfield 1:1, na pen. 3:4, první zápas 0:0, postoupil Huddersfield.