Manchester City vyválčil vítězství proti Bournemouthu, United pokračují v parádním úvodu

Aktualizováno 26. 8. 2017 21:02
Manchester City ve 3. kole Premier League vyhrál na hřišti Bournemouthu 2:1. O výhru se postaral Raheem Sterling, který rozhodl v 7. minutě nastaveného času.
Raheem Sterling gratuluje Gabrielu Jesusovi ke gólu v zápase proti Bournemouthu. | Foto: Reuters

Londýn - Raheem Sterling rozhodl v sedmé minutě nastavení o vítězství fotbalistů Manchesteru City 2:1 v třetím kole anglické ligy na hřišti Bournemouthu, který tak dál čeká na první bod v nové sezoně. Anglický reprezentant potvrdil, že se mu proti Bournemouthu daří. Do jeho sítě zaznamenal už šestou ligovou trefu. Trenér Manchesteru United José Mourinho měl šťastnou ruku při volbě střídajících hráčů, kteří rozhodli o výhře 2:0 nad Leicesterem. "Rudí ďáblové" vedou ligu bez ztráty bodu a inkasované branky.

V základní jedenáctce "Citizens" se poprvé objevila posila z Monaka Benjamin Mendy, za kterého tým z Manchesteru zaplatil více než 50 milionů liber. Za Bournemouth poprvé od začátku nastoupil zkušený útočník Jermain Defoe.

Utkání začali lépe domácí a v 13. minutě vstřelili první gól v sezoně, když se z úhlu efektně trefil Daniels. O chvíli později mohl zvýšit Defoe, gólman Ederson ale včas zasáhl. Hosté se brzy oklepali a po přihrávce za obranu od Davida Silvy se poprvé v ročníku prosadil dvacetiletý Gabriel Jesus, jenž se v 11 zápasech Premier League za City podílel na 12 gólech: osm dal a na čtyři přihrál.

Vyrovnání hosty probudilo k útočné aktivitě, skóre ale dlouho zůstalo nezměněné. Oba týmy dělily v druhém poločase od gólu centimetry - po Kingově střele po hodině hry zazvonila tyč, stejně jako po hlavičce hostujícího obránce Otamendiho v 74. minutě.

Rozhodčí Mike Dean původně nastavil pět minut, vzhledem k hádce mezi trenéry a ošetřování se ale hrálo téměř 101 minut a "Citizens" nakonec dokázali získat tři body. Po Danilově přihrávce se s přispěním teče trefil Sterling. Hrdina Manchesteru ale zápas nedohrál, neboť vzápětí dostal druhou žlutou kartu za bouřlivé oslavy s fanoušky a byl poprvé v Premier League vyloučen.

Zejména v prvním poločase duelu s Leicesterem byl Manchester United velmi aktivní v ofenzivě a v 18. minutě rozvlnil síť Schmeichelovy branky, Matův gól však nebyl kvůli údajnému ofsajdu uznán. Několik příležitostí měl francouzský záložník Pogba, vždy však těsně minul.

Krátce po přestávce zahrál ve vápně obránce hostů Simpson rukou, belgický kanonýr Lukaku ale z pokutového kopu Schmeichela nepřekonal a dánský gólman se radoval z první chycené penalty v Premier League.

Leicester pak přidal na aktivitě a Mourinho zareagoval nasazením Rashforda, který tři minuty po příchodu na hřiště skóroval po rohovém kopu. Posléze portugalský kouč poslal do hry také Fellainiho a Lingarda, v 82. minutě druhý jmenovaný vystřelil a jeho pokus tečoval za Schmeichelova záda právě Fellaini.

Jiří Skalák ani Aleš Matějů nedostali šanci v utkání Brightonu na hřišti Watfordu, zápas skončil bezbrankovou remízou. Domácí hráli od 24. minuty v oslabení poté, co Britos surově fauloval Knockaerta a rovnou obdržel červenou kartu.

Vedle Brightonu bodovali i další nováčci. Newcastle porazil West Ham jasně 3:0 a Huddersfield remizoval 0:0 se Southamptonem. Swansea zvítězila na půdě Crystal Palace 2:0 a jedním zásahem k tomu přispěl Tammy Abraham, který se ve věku 19 let a 328 dní stal druhým nejmladším ligovým střelcem "Labutí".

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Bournemouth - Manchester City 1:2 (13. Daniels - 21. Gabriel Jesus, 90.+7 Sterling), Crystal Palace - Swansea 0:2 (44. Abraham, 48. Ayew), Huddersfield - Southampton 0:0, Newcastle - West Ham United 3:0 (36. Joselu, 72. Clark, 87. Mitrovič), Watford - Brighton 0:0, Manchester United - Leicester 2:0 (70. Rashford, 82. Fellaini).