Kapitán Čech dovedl Arsenal k první výhře, Manchester City jen remizoval s Wolves

Aktualizováno 25. 8. 2018 20:45
Úřadující mistr Premier League pouze remizoval s nováčkem soutěže. Wolves dokonce v zápase vedli.
Petr Čech v dresu Arsenalu
Petr Čech v dresu Arsenalu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City v nové sezoně anglické ligy poprvé zaváhali. Obhájci mistrovského titulu ve třetím kole na hřišti nováčka Wolverhamptonu překvapivě remizovali 1:1.

Arsenal s Petrem Čechem v brance doma porazil West Ham po obratu 3:1 a dočkal se premiérových bodů pod novým trenérem Unaiem Emerym.

Liverpool na svém stadionu zdolal Brighton 1:0 a vede tabulku bez ztráty bodu a inkasovaného gólu.

Wolverhamptonu v prvním poločase dvakrát pomohla branková konstrukce. Nejprve Agüero, který minule dal proti Huddersfieldu hattrick, trefil tyč. O chvíli později Sterlingovu ránu gólman Patrício vytáhnul na břevno.

Domácí v 57. minutě otevřeli skóre. Na Moutinhův centr si naběhl volný Boly a v pádu šťastně zakončil hlavou. Podle opakovaných záběrů však francouzský obránce zahrál rukou.

Manchesterský favorit vyrovnal v 69. minutě. Gündogan z přímého kopu našel v šestnáctce Laportea a ten razantní hlavičkou nedal Patríciovi šanci. Francouzský stoper dal premiérový soutěžní gól za City od lednového příchodu z Bilbaa.

Hosté mohli v závěru dokonat obrat, ale další hlavičku střídajícího Jesuse zlikvidoval Patrício a Agüero v páté minutě nastavení napálil z přímého kopu opět břevno. "Vlci" cenný bod udrželi, dál však čekají na první vítězství po návratu do Premier League.

Arsenal v předchozích ligových zápasech prohrál s Manchesterem City a s Chelsea a dobře nezačal ani dnešní londýnské derby. Hosty poslal do vedení ve 25. minutě přízemní střelou Arnautovic, ale už za pět minut odpověděl nepokrytý Monreal.

Druhý poločas patřil domácím. V 70. minutě "Kanonýrům" daroval vedení vlastním gólem Diop, jenž tečoval do branky Lacazetteovu střelu. V nastavení ještě přidal pojistku náhradník Arsenalu Welbeck. West Ham pod vedením nového kouče Pellegriniho i potřetí v novém ročníku prohrál.

Liverpoolu po předchozích triumfech nad West Hamem (4:0) a Crystal Palacem (2:0) tentokrát stačila nejtěsnější výhra. Tu zařídil v 23. minutě Salah přesnou ranou po přihrávce ofenzivního kolegy Firmina. "Reds" přes výraznou střeleckou převahu už druhý zásah nepřidali, což je však nemuselo mrzet vzhledem k trvající neprůstřelnosti brankáře Alissona, letní posily z AS Řím.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Wolverhampton - Manchester City 1:1 (57. Boly - 69. Laporte), Arsenal - West Ham United 3:1 (30. Monreal, 70. vlastní Diop, 90.+2 Welbeck - 25. Arnautovic), Bournemouth - Everton 2:2 (75. King z pen., 79. Aké - 56. Walcott, 66. Keane), Huddersfield - Cardiff 0:0, Southampton - Leicester 1:2 (52. Bertrand - 56. Gray, 90.+2 Maguire), Liverpool - Brighton 1:0 (23. Salah).