Manchester United zdolal Fulham a vede anglickou ligu před City

Aktualizováno 20. 1. 2021 23:43
Fotbalisté Manchesteru United v 18. kole anglické ligy po obratu zvítězili na stadionu nováčka Fulhamu 2:1 a vrátili se do čela tabulky, kterou vedou o dva body před městským rivalem City.
Paul Pogba a Harry Maguire slaví branku United
Paul Pogba a Harry Maguire slaví branku United | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly porazili Aston Villu 2:0 a pošesté za sebou v domácí soutěži vyhráli, odehráno mají o zápas méně než "Rudí ďáblové".

Fulham výtečně začal a už v páté minutě otevřel skóre Ademola Lookman. Za čtvrt hodiny odpověděl Edinson Cavani a v 65. minutě dokonal obrat hostů Paul Pogba výstavní ranou k tyči. Při United v nastavení stálo štěstí, protože tečovaný míč skončil těsně vedle tyče. Manchesterské mužstvo v Premier League prodloužilo sérii bez porážky na 13 utkání a venku vyhrálo osmý z deseti duelů v sezoně.

Fotbalisté City měli v dohrávce prvního kola od začátku převahu, ale roli favorita gólově potvrdili až v závěru. V 79. minutě otevřel skóre Bernardo Silva umístěnou střelou. Hosté se domnívali, že nahrávající Rodri byl v ofsajdu a trenér Dean Smith byl za protesty vyloučen. V poslední minutě přidal pojistku Ilkay Gündogan z pokutového kopu za ruku Mattyho Cashe.

Aston Villa hrála první ligové utkání od 1. ledna, poté birminghamský tým vyřadila ze hry hromadná nákaza koronavirem, kvůli níž bylo také uzavřeno tréninkové centrum.

Anglická fotbalová liga:

Manchester City - Aston Villa 2:0 (79. Silva, 90. Gündogan z pen.), Fulham - Manchester United 1:2 (5. Lookman - 21. Cavani, 65. Pogba).

Utkání Leeds - Southampton bylo odloženo.

1. Manchester United 19 12 4 3 36:25 40
2. Manchester City 18 11 5 2 31:13 38
3. Leicester 19 12 2 5 35:21 38
4. Liverpool 18 9 7 2 37:21 34
5. Tottenham 18 9 6 3 33:17 33
6. Everton 17 10 2 5 28:21 32
7. West Ham United 19 9 5 5 27:22 32
8. Chelsea 19 8 5 6 33:23 29