Manchester City si rekordní patnáctou výhrou v řadě zajistil postup

10. 2. 2021 21:17
Díky rekordnímu patnáctému soutěžnímu vítězství za sebou se fotbalisté Manchesteru City probojovali do čtvrtfinále Anglického poháru. Vedoucí tým Premier League vyhrál na hřišti druholigové Swansea 3:1.
Soccer Football -  FA Cup - Fifth Round - Swansea City v Manchester City - Liberty Stadium, Swansea, Wales, Britain - February 10, 2021  Manchester City's Gabriel Jesus c
Soccer Football - FA Cup - Fifth Round - Swansea City v Manchester City - Liberty Stadium, Swansea, Wales, Britain - February 10, 2021 Manchester City's Gabriel Jesus c | Foto: Reuters

Zápas hosté rozhodli mezi 30. a 50. minutou, kdy skórovali Kyle Walker, Raheem Sterling a Gabriel Jesus, který potvrdil střeleckou formu. Brazilský útočník dal gól ve čtyřech posledních zápasech, v nichž nastoupil v základní sestavě.

Svěřenci Pepa Guardioly triumfovali ve všech soutěžích už po patnácté v řadě, což se dosud žádnému týmu z nejvyšší anglické soutěže nepovedlo. Sérii čtrnácti vítězství předvedl Preston v roce 1892 a Arsenal v roce 1987.

Manchester City nevyhrál naposledy 15. prosince, kdy v lize remizoval 1:1 s West Bromwichem.

Druholigový Bristol City s obráncem Tomášem Kalasem podlehl 0:1 na hřišti Sheffieldu United a v poháru skončil. Jediný gól dal v 66. minutě Billy Sharp z penalty nařízené za hru rukou Alfieho Mawsona, který navíc dostal červenou kartu.

Postup do čtvrtfinále vydřel Leicester, který porazil Brighton rovněž 1:0. O výhře soupeře pražské Slavie v druhém kole Evropské ligy rozhodl ve čtvrté minutě nastavení střídající Kelechi Iheanacho.