City smetlo Burnley pěti góly. White Lives Matter, objevilo se nad stadionem

22. 6. 2020 23:15
Fotbalisté Manchesteru City ve 30. kole anglické ligy doma deklasovali 5:0 Burnley, za které nastoupil český útočník Matěj Vydra. Obhájci titulu z druhého místa tabulky ztrácejí 20 bodů na vedoucí Liverpool, takže opět o něco oddálili mistrovské oslavy "Reds". Do konce sezony Premier League zbývá osm kol.
Slavící fotbalisté City v utkání proti Burnley.
Slavící fotbalisté City v utkání proti Burnley. | Foto: Reuters

City o suverénním vítězství rozhodli prakticky už v prvním poločasu. Ve 22. minutě otevřel skóre Phil Foden umístěnou střelou a v závěru prvního poločasu se dvakrát prosadil Rijád Mahriz. První branku dal alžírský křídelník po individuální akci a druhou z penalty. V 51. minutě zvýšil David Silva a po hodině hry se znovu prosadil Foden. Kaňkou pro domácí bylo zranění útočníka Sergia Agüera, který kvůli bolavému kolenu odstoupil v nastavení úvodní půle.

Před začátkem utkání se nad stadionem Etihad objevilo letadlo s transparentem "White Lives Matter Burnley", kterým kritizovalo protirasistickou iniciativu "Black Lives Matter". K té se hlásí Premier League od restartu ročníku po koronavirové přestávce. Vedení Burnley se za transparent omluvilo a ostře ho odsoudilo.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Manchester City - Burnley 5:0 (22. a 63. Foden, 43. a 45.+3 Mahriz z pen., 51. D. Silva).

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.