City dál kráčí za titulem, nezaváhalo ani v Burnley

Aktualizováno 28. 4. 2019 19:56
Fotbalisté Manchesteru City vyhráli v 36. kole anglické ligy na hřišti Burnley 1:0 a vrátili se na první místo o bod před Liverpool. Chelsea nevyužila naplno sobotní porážku třetího Tottenhamu a po remíze 1:1 na hřišti Manchesteru United se přiblížila jen na dva body. Na posledním místě zajišťujícím účast v Lize mistrů má teď londýnský klub dvoubodový náskok před městským rivalem Arsenalem, který prohrál 0:3 na hřišti Leicesteru. United ztrácejí další bod.
Vincent Kompany a Kyle Walker oslavují výhru v Burnley
Vincent Kompany a Kyle Walker oslavují výhru v Burnley | Foto: Reuters

Obhájci titulu z Manchesteru City vytěžili vítěznou branku z velkého náporu v úvodu druhého poločasu. Agüerovu střelu mířící do sítě sice vykopl obránce Lowton, gólová technologie ale prokázala, že míč už byl pár centimetrů za čárou. Argentinský kanonýr vstřelil 20 gólů v páté sezoně Premier League v řadě, což se před ním povedlo pouze Thierrymu Henrymu.

Zvýšit mohl střídající Gabriel Jesus, jeho střelu ale tentokrát dokázal stoper Mee vykopnout z brankové čáry včas. To už byl na hřišti i český útočník Burnley Matěj Vydra, který v 72. minutě nahradil na hrotu útoku Wooda, do šance se ale nedostal.

"Citizens" mají 92 bodů, o jeden více než Liverpool. Teprve podruhé v historii nejvyšší anglické soutěže získaly dva týmy v jednom ročníku více než 90 bodů.

V šlágru kola mezi Manchesterem United a Chelsea šli do vedení "Rudí ďáblové", poté co v 11. minutě skóroval v den jednatřicátých narozenin po pohledné akci záložník Mata. Ve 43. minutě ale vyrazil gólman De Gea Rüdigerův pokus z velké dálky jen k dobíhajícímu Alonsovi, který z úhlu španělského krajana překonal.

Druhý poločas se nesl v nervózním duchu, oba trenéři museli po ostrých zákrocích dvakrát střídat kvůli zranění. Větší šance už k vidění nebyly, a tak i druhé ligové vzájemné utkání v sezoně skončilo remízou.

Arsenal prohrál potřetí za sebou. Úvodní tlak aktivnějších "Lišek" ještě vzrostl od 36. minuty, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Maitland-Niles. Arsenal držel ve hře skvělými zákroky brankář Leno, který dostal opět přednost před Čechem. Německý gólman ale přece jen kapituloval v 59. minutě po Tielemansově hlavičce.

Domácí vyslali směrem na bránu "Kanonýrů" 23 střel a v závěru ještě přidal dva zásahy útočník Vardy. Nejlepší střelec Leicesteru zaznamenal 17. a 18. ligovou branku v sezoně, proti Arsenalu se v kariéře prosadil už osmkrát.

Den po Norwichi postoupil z druhé ligy také Sheffield United, jenž získal jistotu po remíze třetího Leedsu s Aston Villou. Mezi anglickou elitu se vrátí po 12 letech. O třetí postupové místo se bude hrát čtyřčlenné play off.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Leicester - Arsenal 3:0 (86. a 90.+5 Vardy, 59. Tielemans), Burnley - Manchester City 0:1 (63. Agüero), Manchester United - Chelsea 1:1 (11. Mata - 43. Alonso).

1. Manchester City 36 30 2 4 90:22 92
2. Liverpool 36 28 7 1 84:20 91
3. Tottenham 36 23 1 12 65:36 70
4. Chelsea 36 20 8 8 60:39 68
5. Arsenal 36 20 6 10 69:49 66
6. Manchester United 36 19 8 9 64:51 65
7. Wolverhampton 36 15 9 12 46:44 54
8. Leicester 36 15 6 15 51:47 51