Guardiola málem vyletěl z kůže, Mourinho zase slavil. Chelsea prohrála doma

Aktualizováno 30. 11. 2019 18:27
Manchester City ve 14. kole anglické ligy dvakrát vedl na hřišti Newcastlu, nakonec ale jen remizoval 2:2. Obhájci titulu popáté v sezoně ztratili body, za celý minulý ročník přitom nevyhráli jen šestkrát.
Rozčilený Pep Guardiola. Citizens opět ztratili.
Rozčilený Pep Guardiola. Citizens opět ztratili. | Foto: Reuters

Využil to Liverpool a vítězstvím 2:1 nad Brightonem navýšil náskok v čele soutěže před úřadujícím mistrem na 11 bodů. "Reds" neprohráli už 31 ligových utkání v řadě a vyrovnali klubový rekord z let 1987 a 1988.

Liverpoolu v prvním poločase zafungovala dvakrát spolupráce centrujícího Trenta Alexandera-Arnolda a skórujícího Virgila van Dijka. Nejprve pravý bek Liverpoolu našel hlavu spoluhráče centrem ze standardní situace a podruhé se urostlý stoper prosadil po rohovém kopu. "Reds" nastříleli od začátku sezony 2018/19 už 40 branek po standardních situacích, což je nejvíc v Premier League.

Komplikace pro lídra tabulky nastala v 76. minutě, kdy byl za hru rukou mimo vápno vyloučen brankář Alisson. Z následného přímého kopu navíc překvapil nepřipraveného náhradníka Adriána Ryan Dunk. Víc hosté nestihli.

Manchester City poslal do vedení v 22. minutě po sérii odrazů ve vápně pohotový Raheem Sterling. Domácí odpověděli za tři minuty, podruhé v sezoně se trefil levý bek Jetro Willems.

"Citizens" se proti pozorné obraně soupeře jen těžce dostávali do šancí, při velké příležitosti Gabriela Jesuse skvěle zasáhl slovenský gólman Martin Dúbravka. Bývalý brankář pražské Sparty a Liberce ale přece jen podruhé inkasoval po dělovce Kevina De Bruyneho o břevno. "Straky" ale i opět bleskově zareagovaly a v 88. minutě po signálu ze standardní situace umístěnou střelou vyrovnal Jonjo Shelvey.

I třetí soutěžní utkání na lavičce Tottenhamu zvládl trenér José Mourinho vítězně. Jeho tým opět dvakrát inkasoval, obě trefy Bournemouthu obstaral Harry Wilson. "Kohouti" si ale už předtím vypracovali třígólové vedení i díky dvěma zásahům Delleho Alliho a výhru 3:2 uhájili.

Překvapením skončilo londýnské derby na Stamford Bridge. Trápící se West Ham porazil díky brance Aarona Cresswella Chelsea 1:0 a přerušil sedmizápasové čekání na ligovou výhru. "Blues" naopak prohráli podruhé za sebou, přesto zůstávají na čtvrtém místě.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Newcastle - Manchester City 2:2 (25. Willems, 88. Shelvey - 22. Sterling, 82. De Bruyne), Burnley - Crystal Palace 0:2 (45.+1 Zaha, 78. Schlupp), Chelsea - West Ham United 0:1 (48. Cresswell), Liverpool - Brighton 2:1 (18. a 24. Van Dijk - 79. Dunk), Tottenham - Bournemouth 3:2 (21. a 50. Alli, 69. Sissoko - 73. a 90.+6 Wilson), Southampton - Watford 2:1 (78. Ings, 83. Ward-Prowse - 24. Sarr).

Aktualizováno před 7 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.