Manchester City i Atlético Madrid si pojistili výhrami vedení v domácích ligách

10. 3. 2021 23:24
Fotbalisté Manchesteru City porazili 5:2 Southampton a vedou anglickou ligu o 14 bodů před Manchesterem United. Na vítězství domácích se dvěma góly podíleli Rijád Mahriz a Kevin De Bruyne, o zbývající branku se postaral nejlepší střelec City v sezoně Ilkay Gündogan.
Domácí fotbalisté se radují z gólu na 2:1.
Domácí fotbalisté se radují z gólu na 2:1. | Foto: Reuters

City v minulém kole prohrálo derby s United a utrpělo první porážku po 21 výhrách za sebou. Další ztrátu dnes výběr trenéra Pepa Guardioly nedopustil. Hosté sice po úvodním gólu De Bruyneho dokázali po penaltě Jamese Warda-Prowse srovnat, ale do přestávky se ještě prosadili Mahriz a dvanáctým gólem v sezoně Gündogan.

Po přestávce zvýšil na 4:1 Mahriz a v 59. minutě upravil na konečných 5:2 De Bruyne. Za Southampton, který zaznamenal devátou porážku v posledních jedenácti zápasech a na čtrnácté příčce ho dělí sedm bodů od pásma sestupu, snížil Che Adams.

Atlético vede o šest bodů

Fotbalisté Atlética Madrid ve španělské lize po obratu porazili 2:1 Bilbao. Výběr trenéra Diega Simeoneho si připsal první domácí vítězství po třech zápasech a na prvním místě tabulky má náskok šesti bodů před druhou Barcelonou. Bilbao je osmé.

Atlético, které v posledních třech domácích zápasech získalo dva body včetně nedělní remízy 1:1 s Realem, prohrávalo po brance Ikera Muniaina. Ještě do přestávky však stihlo vyrovnat, když se v nastavení prvního poločasu prosadil Marcos Llorente. Krátce po pauze přidal druhý gól z penalty Luis Suárez.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Manchester City - Southampton 5:2 (15. a 59. De Bruyne, 40. a 55. Mahriz, 45.+3 Gündogan - 25. Ward-Prowse z pen., 56. Adams).

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Atlético Madrid - Bilbao 2:1 (45.+2 Llorente, 51. Suárez z pen. - 21. Muniain).

před 18 minutami

Soud EU: Polsko má platit denní pokutu půl milionu eur za pokračování těžby v Turówu

Soudní dvůr Evropské unie vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun) denně za to, že nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów poblíž české hranice. Finanční sankci má Varšava platit do chvíle, než uposlechne jarního příkazu soudu a práce v dole ukončí. Nejvyšší orgán unijní justice to oznámil v tiskové zprávě.

Soud předběžné rozhodnutí o zastavení těžby vydal v květnu po české žalobě, podle níž důl mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Polsko však příkaz dodržet odmítlo a požádalo soud o jeho zrušení s tím, že náhlé zastavení těžby by mohlo způsobit ekologickou katastrofu a pro zemi mělo značné ekonomické následky.

před 24 minutami

Tenista Veselý nevyužil dva setboly a vypadl v Nur-Sultanu s Munarem

Nejlepší český tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji v Nur-Sultanu v prvním kole. Se Španělem Jaumem Munarem osmadvacetiletý příbramský rodák prohrál v hlavním městě Kazachstánu za hodinu a tři čtvrtě 3:6 a 6:7.

Veselý, jemuž patří v žebříčku 88. místo, měl v tie-breaku druhé sady dobrou příležitost dotáhnout zápas do třetího setu. Za stavu 6:4 měl dva setboly, ale ani jeden neproměnil. Naopak dvojchybou dal 71. hráči světa Munarovi možnost utkání ukončit a Španěl nezaváhal.

Na ATP Tour prohrál Veselý po vyřazení v 2. kole v Kitzbühelu a 1. kole US Open třetí zápas za sebou.

před 45 minutami

Film Zátopek už vidělo přes čtvrt milionu lidí

Žebříček víkendové návštěvnosti kin nadále vede Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Za čtyři týdny ho vidělo téměř 273 tisíc diváků. Druhý je akční Shang-Chi a legenda o deseti prstenech z komiksového světa Marvel, kterou za tři týdny zhlédlo přes 92 tisíc lidí. Dalších 17,5 tisíce lidí uplynulý víkend přišlo na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla, jejíž celková návštěvnost již přesáhla hranici 530 tisíc.

Z českých filmů skončila ještě na devátém místě komedie Jedině Tereza, na desátém Deníček moderního fotra a na 11. rodinný snímek Gump - Pes, který naučil lidi žít, vyplývá z údajů Unie filmových distributorů.