Manchester City deklasoval Crystal Palace 5:0 a je třetí

Aktualizováno 6. 5. 2017 21:03
Citizens stále bojují o přímý postup do Ligy mistrů, po výhře 5:0 nad Crystal Palace jsou se vyšvihli na třetí místo tabulky o skóre před Liverpool.
Leroy Sané a Pep Guardiola (Manchester City)
Leroy Sané a Pep Guardiola (Manchester City) | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 36. kole anglické ligy Crystal Palace na svém hřišti 5:0. Vítězný gól dal už ve druhé minutě David Silva. Svěřenci Pepa Guardioly se dostali na třetí místo o skóre před Liverpool a zůstávají ve hře o přímý postup do Ligy mistrů. Hull doma nezvládl důležitý záchranářský souboj proti již jistě sestupujícímu Sunderlandu a prohrál 0:2. Leicester vyhrál páté domácí utkání za sebou a je už devátý.Leicester vyhrál páté domácí utkání za sebou a je už devátý.

Silva se trefil už po minutě a 54 vteřinách hry, když pohotovým volejem usměrnil míč za Hennesseyho záda. Jednalo se o nejrychlejší gól Manchesteru City v sezoně, pro španělského střelce to byl 50. přesný zásah v dresu "Citizens".

Na 2:0 zvýšil ve 49. minutě Vincent Kompany, jenž z hranice vápna napálil míč přesně pod břevno. Domácí kapitán se prosadil z pozice stopera už podruhé v pěti zápasech po svém návratu po dlouhém zranění. Na 3:0 upravil Kevin De Bruyne. Belgický záložník se v tomto ročníku podílel na 20 gólech, což z něj činí nejproduktivnějšího hráče City.

Konečný výsledek stanovili v 82. minutě přesnou střelou na přední tyč Raheem Sterling a v nastaveném čase Nicolas Otamendi.

Fotbalisté Crystalu Palace prohráli potřetí v řadě a stále nemají jistou záchranu.

O výsledku zápasu mezi Hullem a Sunderlandem rozhodl v 69. minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu Billy Jones, druhý gól přidal v nastavení Defoe. Trenér Hullu Marco Silva prohrál domácí ligové utkání poprvé od 30. března 2014, kdy podlehl ještě na lavičce portugalského Estorilu 0:1 Riu Ave. Sunderland naopak přerušil destizápasovou šňůru bez výhry.

Zaváhání Hullu využili fotbalisté Swansea, kteří na svém stadionu porazili zásluhou Llorenteho gólu z prvního poločasu Everton 1:0. Pro Llorenteho to byl už sedmý zásah v sezoně hlavou, nikdo jiný v soutěži jich nemá více. Velšský celek se dostal mimo sestupové pozice na 17. místo. Everton nedokázal skórovat tři ligové zápasy za sebou poprvé od roku 2006, v tabulce zůstává sedmý.

Leicester si doma poradil s Watfordem 3:0. Druhý gól domácích vstřelil Rijád Mahriz, který zároveň oslavil stý zápas v Premier league, což se mu povedlo jako prvnímu Alžířanovi. Další branky si připsali Ndidi a Albrighton. Leicester si připsal pátou domácí výhru v řadě, což se mu naposledy podařilo před 23 lety.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Manchester City - Crystal Palace 5:0 (2. Silva, 49. Kompany, 59. De Bruyne, 82. Sterling, 90.+2 Otamendi), Bournemouth - Stoke 2:2 (62. Stanislas, 81. vlastní Shawcross - 33. vlastní Mousset, 73. Diouf), Burnley - West Bromwich 2:2 (56. a 86. Vokes - 66. Rondón, 78. Dawson), Hull - Sunderland 0:2 (69. Jones, 90.+2 Defoe), Leicester - Watford 3:0 (38. Ndidi, 58. Mahriz, 90.+3 Albrighton), Swansea - Everton 1:0 (29. Llorente).