Arsenal s Čechem ztratil dobře rozehraný zápas na půdě City a spadl na čtvrté místo

Aktualizováno 18. 12. 2016 19:09
Arsenal s Petrem Čechem v brance prohrál na trávníku Manchesteru City 1:2, v domácí lize spadl na čtvrté místo a na vedoucí Chelsea ztrácí devět bodů. Vítězný gól vstřelil v 72. minutě Sterling.
Slavící fotbalisté Manchesteru City.
Slavící fotbalisté Manchesteru City. | Foto: ČTK

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City otočili zápas 17. kola anglické ligy s Arsenalem a zvítězili 2:1. V tabulce se posunuli na druhé místo, Arsenal je čtvrtý. Třetí Liverpool ale na "Citizens" ztrácí dva body a má pondělní derby na hřišti Evertonu k dobru. Tottenham porazil Burnley také 2:1.

Arsenal otevřel skóre v Manchesteru už v páté minutě po povedeném protiútoku. Sánchez předložil míč Walcottovi a ten s přehledem překonal gólmana Brava. Anglický reprezentant se v posledních třech ligových zápasech proti City prosadil čtyřikrát. Asistent Sánchez se v této sezoně podílel už na 18 gólech: 12 dal a na šest přihrál.

Vzápětí měl na druhé šanci po De Bruyneho pasu šanci Sterling, zakončil však těsně mimo branku Petra Čecha. Arsenal zůstal jediným týmem anglické ligy, který ještě v tomto ročníku po poločase neprohrával, domácí ale vyrovnali ihned po změně stran.

Sané přebral v hraničním postavení přihrávku od Silvy a střelou k tyči překonal Čecha. Bývalý reprezentant inkasoval v osmi zápasech Premier League v řadě poprvé v kariéře. Následně si ale poradil s další příležitostí Saného či tečovanou střelou De Bruyneho.

V 72. minutě už ale nestačil na Sterlingovu přízemní střelu a dvaadvacetiletý záložník či útočník ukončil čekání na soutěžní branku, které trvalo od 28. září. "Citizens" se podařilo vyhrát zápas, v němž po poločase ztráceli, po více než čtyřech letech.

Tottenham otočil duel proti Burnley

Burnley otevřelo skóre na hřišti favorizovaného Tottenhamu v 21. minutě, kdy se po skrumáži ve vápně prosadil Barnes. Po šesti minutách ale domácí "Kohouti" srovnali, po Walkerově přízemním pasu do vápna zakončil Alli. Dvacet minut před koncem Tottenham dokonal obrat, když střídající Sissoko předložil míč do vápna Roseovi a ten nedal gólmanu Heatonovi šanci. Burnley tak zůstalo nejhorším týmem na hřištích soupeřů, z osmi zápasů získalo jediný bod a vstřelilo jen dvě branky.

V odpoledním zápase Southampton vyhrál v Bournemouthu 3:1 a velkou zásluhu na tom měl Rodriguez, který vstřelil dvě branky v utkání poprvé od března 2014. Kromě něj se za hosty prosadil Bertrand, jediný gól domácích dal Aké po přihrávce Wilsherea, jenž si připsal první asistenci v Premier League po více než dvou letech. Southampton venku zvítězil po pěti zápasech.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Bournemouth - Southampton 1:3 (6. Aké - 48. a 85. Rodriguez, 14. Bertrand), Manchester City - Arsenal 2:1 (47. Sané, 72. Sterling - 5. Walcott), Tottenham - Burnley 2:1 (27. Alli, 71. Rose - 21. Barnes).