Bizarní sestup. Majitel klubu na hřišti rozhodoval, kdo kopne penaltu, střelec selhal

Sport Sport
23. 5. 2022 7:53
Neuvěřitelný finiš měla o víkendu bulharská fotbalová liga. Do boje o záchranu namočený klub Carsko Selo bojoval do posledního kola o šanci hrát alespoň baráž a vyhnout se přímému sestupu. Nakonec z elitní soutěže padá poté, co jeho majitel v nastaveném čase vstoupil na hřiště a změnil střelce rozhodující penalty.
Video: Youtube.com

Běžela už pátá minuta nastavení. Za stavu 1:1 v záchranářském zápase Carského Sela s Lokomotivem Sofia si míč na penaltový puntík po faulu stavěl domácí Jusufa Yaffa. Ještě předtím se gambijský útočník pošťuchoval se spoluhráči o to, kdo půjde rozhodující penaltu kopnout.

Carsko Selo potřebovalo pro posunutí do baráže Lokomotiv porazit, pak by při rovnosti bodů sestupoval Botev Vraca. Není tak divu, že okolo penalty v samém závěru utkání panovaly obrovské emoce.

Yaffa si připravoval míč, když na hřiště vkráčel s mobilem v ruce majitel domácího klubu a Yaffu od míče odstrčil, přičemž na něj divoce gestikuloval. Strkanice v pokutovém území ještě chvíli trvala a zapojili se do ní i členové pořadatelské služby.

Míč si nakonec postavil kapitán Martin Kavdanski. Zkušený pětatřicetiletý obránce ovšem vyslal balon na stejnou stranu, na jakou skočil brankář Sofie, a odsoudil tak svůj tým k sestupu.

Kamery ještě zachytili rozezleného Yaffu, jak se přes pořadatelskou službu snaží dostat ke hřišti. V tu chvíli už byl domácí útočník svlečený z dresu a ještě si něco vyříkával s majitelem. Ten den po zápase oznámil, že klub zaniká a do druhé bulharské ligy se tedy nepřihlásí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Česko čeká tropické pondělí. Teploty odpoledne překročí 31 stupňů, na východě hrozí požáry

V pondělí čekají celé Česko tropické teploty, odpoledne překročí 31 stupňů Celsia. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí pro všechny kraje. Na Moravě a ve Slezsku podle něj hrozí zvýšené riziko vzniku a šíření požárů.

Výstraha před vysokými teplotami platí od pondělních 11:00 do 20:00. Varování před požáry je v platnosti pro kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský rovněž od pondělních 11:00. "Během týdne neočekáváme výraznější srážky, které by nebezpečí požárů snížily, proto bude varování v platnosti do odvolání," uvedl v neděli ČHMÚ.

Lidé by kvůli vysokým teplotám měli dodržovat pitný režim, pít neslazené nealkoholické nápoje, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Odpoledne by měli omezit tělesnou zátěž. Meteorologové rovněž zdůrazňují, aby lidé nenechávali děti a zvířata na přímém slunci, zejména v zavřených automobilech.

"V noci na úterý a pravděpodobně i během středy očekáváme zejména v Čechách výskyt intenzivních bouřek doprovázených přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru," uvedl ČHMÚ. Prozatím se jedná o předběžné varování, výstrahu s konkrétními stupni nebezpečí vydají meteorologové v pondělí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy