Madridské derby nemělo vítěze, Realu zachránil bod Benzema

7. 3. 2021 18:46
Fotbalisté Realu Madrid remizovali 1:1 na hřišti městského rivala a lídra španělské ligy Atlética. Bod obhájcům titulu zachránil v 88. minutě Karim Benzema, který se vrátil do sestavy po třízápasové absenci způsobené zraněním.
Luis Suárez smutní, Karim Benzema právě vyrovnal.
Luis Suárez smutní, Karim Benzema právě vyrovnal. | Foto: Reuters

Atlético se ujalo vedení v 15. minutě, kdy si Luis Suárez naběhl za obranu na pas Marcose Llorenteho a střelou nártem poslal míč ke vzdálenější tyči. Uruguayský kanonýr dal 17. ligovou branku v sezoně a ztrácí dvě trefy na nejlepšího střelce La Ligy a bývalého spoluhráče Lionela Messiho z Barcelony.

Atlético ale svého rivala ani na desátý pokus v lize neporazilo. Krátce před koncem si narazil Benzema s Casemirem a pohlednou akci zakončil do odkryté sítě. Benzema stylově oslavil 371. ligový start za "Bílý balet", čímž překonal v klubových statistikách dosavadního rekordmana mezi cizinci Roberta Carlose.

Real udržel ztrátu na čelo soutěže na pěti bodech a je třetí o dva body za Barcelonou. Atlético nevyhrálo doma potřetí v řadě, stále má ale na oba konkurenty nejen bodový náskok, ale i zápas k dobru.

Pátou příčku si upevnil San Sebastian, jediný gól při výhře 1:0 nad Levante dal Mikel Merino. Baskický celek ztrácí už jen tři body na příčku zajišťující účast v Lize mistrů, čtvrtá Sevilla má ale zápas k dobru.

Vigo zvládlo přestřelku na stadionu poslední Huescy a posunulo se na osmé místo. Při výsledku 4:3 se trefilo sedm různých hráčů, vítěznou branku dal v 76. minutě Francisco Beltrán.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:

Huesca - Vigo 3:4 (14. Siovas, 16. Mir, 74. Ferreiro - 5. Mina, 37. Nolito, 52. Mallo, 76. Beltrán), Atlético Madrid - Real Madrid 1:1 (15. Suárez - 88. Benzema), San Sebastian - Levante 1:0 (10. Merino), Bilbao - Granada 2:1 (3. Villalibre, 90.+2 Berenguer - 78. Molina).

1. Atlético Madrid 25 18 5 2 48:17 59
2. FC Barcelona 26 17 5 4 57:22 56
3. Real Madrid 26 16 6 4 44:21 54
4. FC Sevilla 25 15 3 7 35:20 48
5. San Sebastian 26 12 9 5 43:21 45
6. Betis Sevilla 25 12 3 10 33:38 39
7. Villarreal 26 8 13 5 34:29 37
8. Bilbao 25 9 6 10 36:29 33