Macek prodloužil smlouvu s Juventusem, ale bude hostovat v Luganu

ČTK ČTK
31. 8. 2018 11:57
Zlínský odchovanec už má za sebou hostování v druholigových italských týmech Bari a naposledy v Cremonese.
Roman Macek, čerstvá posila Lugana
Roman Macek, čerstvá posila Lugana | Foto: FC Lugano

Lugano - Fotbalový reprezentant do 21 let Roman Macek s Juventusem Turín prodloužil smlouvu do léta 2021. Tuto sezonu ale jednadvacetiletý záložník stráví na hostování ve švýcarském Luganu.

Macek přišel do Juventusu už před pěti lety. Pravidelně nastupoval za mládežnické výběry "Staré dámy", do A-týmu se však kromě přípravy neprobojoval. Zlínský odchovanec už má za sebou hostování v druholigových italských týmech Bari a naposledy v Cremonese.

"Od první chvíle, kdy jsem se dozvěděl o možnosti jít do Lugana, se mi ten nápad hodně líbil. Klub mě přesvědčil po všech stránkách, moc se mi zamlouvá i město. Když jsem si to dal dohromady, neváhal jsem. Zároveň mám velkou chuť zahrát si nejvyšší soutěž. Juventus mě podpořil a já se hodně těším na novou etapu," uvedl Macek v tiskové zprávě společnosti Sport Invest, která ho zastupuje.

"Nemyslím si, že světoznámý klub, jako je Juventus, prodlužuje smlouvy jen tak s někým. Strašně si toho vážím a doufám, že v budoucnu mu tuhle důvěru splatím," doplnil mladý záložník. Na debut v Luganu si však bude muset počkat, protože zhruba dva týdny si bude léčit zraněnou achilovku.

Lugano v minulém ročníku skončilo na osmém místě desetičlenné švýcarské ligy a loni na podzim ve skupině Evropské ligy narazilo na Plzeň. Mackovým novým spoluhráčem bude i bývalý útočník pražské Sparty Rakušan Marc Janko.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy